НБУ пояснив збільшення обсягу депозитів у банках

0 коментувати
В українців з'явилося більше грошей, вважають у НБУ
Фото: Нацбанк/Flickr

В українців з'явилося більше грошей, вважають у НБУ

Залишки гривневих депозитів населення в платоспроможних банках в червні зросли на 5,9% - до 262,9 млрд грн, в іноземній валюті (в доларовому еквіваленті) - на 1,1%, до $8,5 млрд.

Такі дані оприлюднив Національний банк України (НБУ).

Як пояснюють в НБУ, активному залученню коштів фізичних осіб сприяли високі темпи зростання заробітних плат і подальше зростання приватних переказів з-за кордону. Крім того, приплив коштів на гривневі депозити був викликаний збереженням значної різниці в дохідності з валютними депозитами на тлі практично незмінного курсу національної валюти до долара США, вважають в Нацбанку.

Водночас залишки депозитів юридичних осіб в платоспроможних банках за минулий місяць скоротилися: за гривневими вкладами - на 5,6%, до 243,8 млрд грн, за валютними (в доларовому еквіваленті) - на 1,3%, до $5, 1 млрд. НБУ пояснює таку динаміку відрахуванням держкомпаніями коштів до бюджету.

Таким чином, загальний портфель гривневих депозитів в червні практично не змінився і залишився на рівні 506,7 млрд грн, констатує регулятор.

Кредитний портфель банків у нацвалюті в червні скоротився на 1,4% - до 584,9 млрд грн за рахунок зменшення кредитів бізнесу на 1,8% - до 468,2 млрд грн, тоді як портфель кредитів фізособам залишився майже на рівні попереднього місяця - 116,7 млрд грн.

НБУ відзначає, що збереження конкуренції банків за корпоративних клієнтів зумовило незначне підвищення процентних ставок по депозитах бізнесу в національній валюті - на 0,2 процентних пункту (п.п.), до 11,6% річних. Вартість гривневих кредитів юридичних осіб зросла на 0,1 п.п. - до 17,1% річних, що відображало збільшення кредитного попиту, зокрема на оборотні мети підприємств.

За його даними, вартість гривневих вкладів населення фактично залишалася на рівні попереднього місяця (10,8% річних), з огляду на стійкий приплив коштів населення. Зате ставки по кредитах фізичних осіб зросли на 0,6% - до 31,8% річних, що НБУ пов'язує з підвищенням стандартів кредитування великими банками по позиках більше одного року. У той же час це компенсувалося зниженням вартості короткострокових позик.

Ставки валютних кредитів населенню в червні впали відразу на 2,5 п.п. - до 5,7% річних, тоді як за валютними депозитами вони збільшилися на 0,1 п.п. - до 2,3% річних.

Раніше в Нацбанку констатували, що ставки за депозитами у валюті оновили історичний мінімум. Разом з тим банки припинили знижувати ставки за депозитами в гривні після того, як Національний банк України кілька разів поспіль піднімав свою облікову ставку.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: