Нацбанк змінив правила торгівлі валютою і банківськими металами

0 коментувати
Національний банк України продовжує лібералізацію і дебюрократизацію валютного регулювання

Національний банк України продовжує лібералізацію і дебюрократизацію валютного регулювання

Національний банк України спрощує операції з валютними цінностями для банків і їх клієнтів

Про це повідомила прес-служба НБУ.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ №55 від 15 червня 2017 року Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України. Вони вступають в силу з 26 червня 2017 року.

Так, регулятор спростив проведення валютних операцій з торгівлі іноземною валютою та банківськими металами на міжбанківському валютному ринку України та на міжнародному валютному ринку.

Спрощення стосується трьох напрямків: проведення валютних операцій на умовах "форвард"; розширення спектру операцій з банківськими металами, які здійснюють уповноважені банки; зняті обмеження на проведення операцій з обміну безготівкової іноземної валюти для фізичних осіб, які не є підприємцями.

Так, Національний банк надав банкам можливість здійснювати власні валютні операції на умовах "форвард" без обмеження по групі Класифікатора іноземних валют, терміну та виду операції, хеджується (пара валюта/валюта; гривня/валюта).

Банки зможуть проводити на міжбанківському валютному ринку купівлі-продажу банківських металів на умовах "тод", "том", "спот", "форвард" або "своп" не тільки за гривні, як було досі, а й за іноземну валюту.

Фізичні особи, які не є підприємцями, зможуть здійснювати відповідні операції з безготівковою валютою, наявних на рахунку, без обмеження по групі Класифікатора і кількості таких операцій протягом дня.

Крім того, для клієнтів-фізичних осіб банки будуть здійснювати обмін готівкової іноземної валюти на безготівкову без обмеження по групі Класифікатора.

Нагадаємо, що НБУ вводить видачу індивідуальних валютних ліцензій в електронній формі фізичним особам, крім підприємців, на перерахування іноземної валюти за кордон для здійснення окремих валютних операцій.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: