Нацбанк здешевив гроші в Україні

коментувати
У 2013-початку 2014 року облікова ставка трималася на рівні 6,5%
Фото: Наталія Кравчук

У 2013-початку 2014 року облікова ставка трималася на рівні 6,5%

Національний банк України знизив облікову ставку з 30% до 27%.

Про це рішення регулятора повідомляється на його сайті.

"Поліпшення ситуації на валютному ринку та стабілізація інфляційних очікувань сприяє поверненню депозитів до банківської системи", - пояснили в НБУ.

Під обліковою ставкою розуміється процентна ставка, за якою Центральний банк надає кредити комерційним банкам. Її зниження призводить до зменшення відсотків за банківськими позиками, приводячи до "здешевлення грошей".

Зниження процентної ставки зроблено НБУ після інформації про угоду України з кредиторами, в якій країні списується 20% зовнішнього боргу, а для погашення тіла кредитів надається відстрочка на чотири роки.

В кінці липня НБУ заявив, що в Україні поступово знижуються ціни. "Так, у червні продовжилося уповільнення споживчої інфляції - приріст індексу споживчих цін становив 0,4% порівняно з 2,2% у попередньому місяці. Темп базової інфляції також сповільнилося до 0,4% у червні (в порівнянні з 4,6% в квітні і 1,9% в травні)", - відзначили в Нацбанку.

Регулятор вважає, що ріст цін був зупинений за рахунок підвищення збалансованості валютного ринку.

"На міжбанківському та готівковому сегментах валютного ринку в липні, як і в попередні два місяці, попит на іноземну валюту був нижче, ніж її пропозиція. Тому коливання ринкового курсу гривні до долара США відбувалися у досить вузькому діапазоні", - запевнили в кінці липня в НБУ.

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.
Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її курсором та натисніть Ctrl+Enter

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: