Нацбанк виграв касацію банку олігарха Бахматюка

0 коментувати
НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати Віейбі Банк, власником якого був Олег Бахматюк
Фото: landlord.ua

НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати Віейбі Банк, власником якого був Олег Бахматюк

Вищий господарський суд України відмовив у задоволенні касаційної скарги про визнання припиненим договору іпотеки між ПАТ Всеукраїнський акціонерний банк (VAB, Віейбі Банк, Київ) та Національним банком України (НБУ) від 10 червня 2014 року

Відповідне рішення суд виніс за підсумками засідання 7 червня 2017 року, передає Інтерфакс-Україна.

Згідно з Єдиним державним реєстром судових рішень, відповідна касаційна скарга була подана на постанову Київського апеляційного господарського суду від 14 березня 2017 року на рішення Господарського суду міста Києва від 24 січня 2017 року про визнання припиненим договору іпотеки між Віейбі Банком і НБУ та усунення перешкод у користуванні майном.

Скарга була подана уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) на ліквідацію Віейбі Банк до НБУ. Третьою стороною у скарзі, не висуваючи самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача, виступають ФГВФО і банк Фінансова ініціатива.

Суд визнав, що основне зобов'язання банку за кредитним договором не виконано і не припинено. Як наслідок, відсутні правові підстави для припинення іпотеки, і, у разі продажу предмета іпотеки, гроші повинні спрямовуватися на задоволення вимог іпотекодержателя.

Нагадаємо, що НБУ 20 березня 2015 року вирішив відкликати банківську ліцензію та ліквідувати Віейбі Банк, власником якого був Бахматюк, а в червні 2015 року визнав неплатоспроможним також банк Фінансова ініціатива, що належить йому. Потім Нацбанк подав на Бахматюка до суду п'ять позовів про стягнення заборгованості по персональному договору поруки за зобов'язаннями цих кредитних установ, сумарно заборгували НБУ з рефінансування 10,9 млрд грн.

У свою чергу, Бахматюк поклав відповідальність за погіршення ситуації в банках на НБУ. У жовтні 2016 року він підтвердив готовність до компромісу з Нацбанком питання поручительств і запропонував мирову угоду з розстрочкою на сім років з можливістю збільшити заставу перед НБУ.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: