Яким буде курс долара до 15 грудня – прогноз Atlant Finance

0 коментувати
Експерти чекають готівковий долар в коридорі 27-27,5 грн/$

Експерти чекають готівковий долар в коридорі 27-27,5 грн/$

Наразі математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26,5-27 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance

За оцінками експертів, наступного тижня гривня очікується в коридорі 27-27,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринках.

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня була в рамках прогнозованого коридору.

У понеділок долар на міжбанку продовжував дорожчати. Попит значно перевищував пропозицію вже з перших хвилин торгової сесії. Основними покупцями були "дочки" іноземних компаній, які виводять дивіденди, а також імпортери енергоносіїв. У результаті цього НБУ вийшов на ринок з аукціоном з продажу долара на суму до $100 млн, що психологічно збило загострення пристрастей на ринку. Регулятор продавав долар не нижче 27,18 грн/$, що зупинило зростання котирувань. Всього Нацбанк продав на аукціоні $29,4 млн при заявці банків на $43,6 млн. Своєю інтервенцією регулятор частково зняв ажіотаж на торгах, але остаточної стабілізації ситуації досягти не зміг. Ринок залишився досить знервованим.

У вівторок долар на міжбанку почав дешевшати за рахунок дій декількох великих продавців. Пропозиція валюти перевищувала попит і це знизило котирування на торгах. НБУ не виходив на міжбанк з аукціоном, але викупив близько $30 млн шляхом "запиту кращого курсу".

У середу долар на міжбанку продовжив дешевшати. Пропозиція валюти перевищувала попит і знову знизило котирування на торгах. Нацбанк не виходив на торги з аукціоном, але знову вийшов на ринок в форматі "запиту кращого курсу" для покупки долара.

У четвер ситуація на валютному ринку знову повністю залежала від поведінки великих гравців. Пропозиція і попит перебували в нестійкій рівновазі без певного тренду. Періодично виникали ситуативні перекоси за рахунок виходу на ринок того чи іншого великого гравця, але ринок сам знаходив компроміс. Нацбанк на міжбанківський ринок у форматі аукціону з купівлі або продажу долара не виходив.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: