Яким буде курс долара до 13 липня – прогноз Atlant Finance

0 коментувати
 Курс долара буде близько 26 грн
Фото: Martinus Scriblerus/flickr

Курс долара буде близько 26 грн

Тиждень на міжбанківському валютному ринку пройшов досить динамічно, гривня залишалася в прогнозованому діапазоні.

На сьогоднішній день математично обґрунтованим курсом гривні повинен бути діапазон 26-26,5 грн/$, вважають аналітики Atlant Finance.

За оцінками експертів, наступного тижня гривня буде в коридорі 26-26,5 грн/$ як на міжбанківському, так і на готівковому ринку.

Понеділок на міжбанку почався валютним ралі. З початку торгів пропозиція валюти незначно перевищувала попит, що призвело до невеликого зміцнення гривні. Потім на ринок вийшли покупці, і ситуація на міжбанку змінилася. Причиною зростання попиту на валюту став вихід іноземних компаній, які купували її для репатріації дивідендів. Але особливої ​​паніки на ринку не спостерігалося, так як учасники торгів чекали вівторка і виходу на ринок експортерів з обов'язковим продажем валюти за 28 і 29 червня, а також 50% від надходжень в понеділок.

У вівторок ситуація на валютному ринку не змогла порадувати зміцненням гривні. Весь надлишок валюти був поглинений самим ринком.

У середу валютний ринок працював на умовах ТОМ (розрахунки в гривні "сьогодні", а поставка валюти – "завтра") через вихідний день у США. Це традиційно знизило обсяги операцій. Причому, добра половина цих операцій сталася "всередині" банків, коли продавець і покупець валюти закривали свої операції в межах однієї фінустанови і на ринок ці суми не виходили. Охочих працювати на умовах ТОМ було не дуже багато. Це дозволяло спекулянтам фактично грати курсом на невеликих угодах, що призвело до зростання курсу долара у відношенні до гривні на 10 копійок.

У четвер з самого початку торгової сесії попит перевищував пропозицію, і долар продовжив дорожчати. Як тільки стало зрозуміло, що міжбанк переступить через позначку 26,5 грн/$, – регулятор вийшов на торги з продажем валюти в "анонімному" форматі через систему Matching. Це спровокувало вихід на ринок експортерів, які очікували подальшого зростання котирувань. У цей момент покупці стали трохи тягнути з укладенням угод, розуміючи що ситуація може змінитися. У результаті долар почав активно падати, і вже до обіду торги увійшли в фазу відносної рівноваги попиту та пропозиції. Для стабілізації ситуації Нацбанк продав у "анонімному" форматі близько $15 млн.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: