Для монетизації субсидій немає можливості – Мінсоцполітики

0 коментувати
За словами директора департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики монетизувати субсидії
Фото: НВ / Наталія Кравчук

За словами директора департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики монетизувати субсидії "просто нереально технологічно"

Міністерство соціальної політики не бачить в найближчій перспективі можливості переведення фінансування субсидій для населення в грошові кошти, оскільки для цього не створені необхідні умови

Про це під час дебатів по монетизації субсидій повідомив директор департаменту державної соціальної допомоги Мінсоцполітики Віталій Музиченко, передає УНІАН.

"Міністерство соціальної політики не бачить в найближчій перспективі можливості монетизації всіх субсидій. Це просто нереально зробити технологічно, тому що, навіть якщо спроектувати ситуацію, коли потрібно відкрити 7 млн особистих рахунків для виплати субсидії – це може розтягнутися на півроку-рік мінімум", - сказав він.

За його словами, монетизація розглядається сьогодні як один із варіантів розвитку системи субсидій, що повинно стимулювати населення економити енергоресурси. У той же час, є два варіанти монетизації: на рівні підприємств теплокомуненерго, коли їм в грошовій формі виплачуються кошти за субсидіантів, розраховані на підставі соціальних нормативів споживання, і на рівні населення, коли кожне домогосподарство отримує кошти на власний рахунок.

При цьому, голова Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Вовк зазначив, що до кінця поточного опалювального періоду можна запровадити монетизацію зекономленої суми субсидії.

"Для цього є можливість залучити ресурси, і є час, щоб завершити технічно до квітня", - сказав Вовк.

Також він зазначив, що правильним рішенням було б впровадити план зниження соціальних норм споживання енергоресурсів. Соціальні норми споживання розраховуються виходячи з реального середнього споживання домогосподарств і використовуються для розрахунку суми субсидії.

Вовк запропонував прописати план поступового зниження соціальних норм споживання на три роки вперед, щоб люди могли реально бачити, що їх чекає, і планувати свої витрати на енергоефективні заходи для економії ресурсів.

У Міністерстві соціальної політики прогнозують, що кількість сімей, що потребують отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, в опалювальному сезоні 2016-2017 років зросте до 8,5 мільйонів з 5,5 млн після встановлення з 1 травня єдиної ціни на газ для всіх категорій споживачів.

У Міністерстві фінансів повідомили, що в 2015 році 43% рахунків за комунальні послуги покривалося субсидіями. У бюджеті минулого року було закладено 35 млрд грн на ці цілі, а у 2016 році зазначені витрати перевищать 40 млрд грн.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: