НБУ визнав неплатоспроможним ще один банк

0 коментувати
НБУ заявив про виявлення недостачі понад 12 млн грн в касі банку
Фото: stockworld.com.ua

НБУ заявив про виявлення недостачі понад 12 млн грн в касі банку

Національний банк України визнав банк Контракт неплатоспроможним

Про це йдеться у постанові №671 від 6 жовтня 2015 року, повідомили в НБУ.

У Нацбанку заявили, що у вересні отримали низку скарг від юридичних осіб щодо непроходження платежів у ПАТ Банк Контракт, внаслідок чого у банк був введений куратор для детального вивчення ситуації.

"Куратор виявив значний обсяг непроведених клієнтських платежів, які приховувалися за різними статтями балансу. Крім того, було виявлено недостачу понад 12 млн грн в касі (5,1 млн грн фактично наявних проти 17,1 млн грн за даними звітності, поданої Національному банку). Керівництво банку пояснило таку розбіжність помилковим формуванням звітності", - сказано в повідомленні НБУ.

Повідомляється також, що з метою поліпшення фінансового результату, банк використовував фіктивні операції з цінними паперами, що фактично є викривленням фінансової звітності.

Крім того, від моменту призначення куратора ні менеджмент, ні власник банку не звернулися до регулятора щодо планів з фінансового оздоровлення ПАТ Банк Контракт, хоча за таких умов функціонування банку було неможливим без підтримки власника, наголосили в НБУ.

Замість цього банк розпочав продаж майна третім особам без фактичного надходження грошових коштів, наголосили в Нацбанку.

"Банк було віднесено до неплатоспроможних на підставі пункту 3 частини першої статті 76 Закону Про банки і банківську діяльність, згідно з яким Національний банк України зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних у разі невиконання протягом п'яти робочих днів поспіль двох і більше відсотків своїх зобов'язань перед вкладниками та іншими кредиторами", - заявили в НБУ.

Раніше повідомлялося, що Нацбанк визнав неплатоспроможним банк Фінанси і Кредит.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Фінанси ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: