Чому IT очікує зростання

коментувати

Український IT вже росте завдяки великому попиту на інженерів з України з боку Штатів і Європи.

В майбутньому він буде зростати ще більше.

Україна виграє за рахунок того, що у нас велика кількість підготовлених інженерів, частина з яких стала програмістами. Україна вже сьогодні один з лідерів ІТ-аутсорсингу в Європі.

Для того, щоб нам ще більше закріпитися як лідер в IT по розробці, нам однозначно потрібно самим збільшувати кількість молодих фахівців йдуть в галузь. Це сьогодні можна зробити досить просто. Кому цікаво, може дізнатися інформацію на порталі BrainBasket Foundation. Друге, що може зробити держава – це елементарно не чіпати IT сектор. Сьогодні він відбувся в основному тому, що держава не зіграло в ньому якусь роль. Звичайно, держава може стимулювати, даючи, наприклад, податкові пільги, даючи більше запитів у Вузи з підготовки IT-фахівців. При цьому найголовніше, щоб держава не зіграло руйнівну роль для цього сектора.

Для IT-галузі важлива еко-система. Еко-система – це не просто один закон, один чоловік, одна інфраструктура. Це сукупність різних елементів системи, які разом допомагають створити більш сильну галузь і більш швидко її розвивати. Кластери – це утворення різних компаній, за рахунок яких виникає багато синергії, яка дозволяє галузь більш сильніше нарощувати. Якщо ми говоримо про технопарки як фізичні об'єкти, для яких є спеціальний закон, звичайно, вони теж могли б допомогти Україні. Але більш важливо, щоб розвивалися всі елементи еко-системи для IT-сектору.

Тим більше, що IT – це ринок з самим низьким бар'єром входу. Програмістом може стати будь-хто, у кого є базові знання англійської мови, у кого є велика внутрішня мотивація, у кого є прагнення зробити кар'єру і розвиватися. Це, здавалося б, багато, а насправді це дуже мало. На сьогодні ІТ-шником може стати як школяр-старшокласник через кілька років, пішовши на технічну спеціальність і додатково навчаючись. Це може зробити вже студент, який отримує технічну спеціальність, за рахунок додаткових курсів або самостійного онлайн-освіти. Це можуть зробити навіть люди, яким вже 40 років, у яких є інша спеціальність, отримавши додаткову кваліфікацію. Це можливо навіть в Україні сьогодні.

Саме тому IT буде розвиватися в найближчий час семимильними кроками. Якщо, звичайно, держава цьому не завадить.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: