Чому потрібно знизити ренту

коментувати

Наша компанія запропонувала уряду знизити рентну ставку на видобуток нафти.

Нагадаю, що ставки ренти на видобуток нафти і газу за багато років радикально змінювалися. Вони були маленькими і великими, але останнім часом екстремально високими.

Як правило, високі ставки рентної плати на видобуток нафти і газу характерні для країн – найбільших видобувачів сировини. В цих країнах значна частина нафти експортується, та й собівартість її видобутку там низька. Україна ж не є великим гравцем на світовому ринку нафти і газу. Видобувати нафту тут дорого. В України не вистачає власної нафти навіть на покриття внутрішніх потреб у паливі.

В України мінімум власних вуглеводневих ресурсів, їй доводиться купувати їх ззовні за валюту. Саме тому єдиною правильною стратегією тут було б стимулювання нарощування видобутку нафти всередині країни. Але, рентна ставка в Україні не стимулює збільшення видобутку сировини. Вона скоріше нагадує ренту, яка діє в країнах експортерах.

Такий розмір рентної плати переконуватиме інвесторів вкладати гроші у видобуток нафти і газу в Україні.

Зараз ринок природного газу реформується, ситуація на ньому активно змінюється, держава прийняла важливе рішення знизити ренту на видобуток цього палива.

Впевнений в тому, що повинна бути переглянута і ставка рентної плати на видобуток нафти. Існують різні способи, як це можна зробити: один з них змінити ставки. Інший спосіб – змінити систему їх нарахування.

Я знаю, що у Верховну раду і Кабмін було подано безліч хороших пропозицій про реформування рентної ставки на видобуток нафти і режиму оподаткування для нафтових компаній. Я вважаю, що вони повинні бути прийняті і ставка ренти на видобуток нафти повинна бути знижена, настільки ж наскільки вона була знижена на видобуток газу. Особливо актуально це у зв'язку з тим, що ціни на нафту залишаються екстремально низькими.

В цілому я великий поборник зниження загального оподаткування нафтових компаній, оскільки це дозволить іноземним інвесторам і українським компаніям інвестувати більше в розвиток виробництва.

У довгостроковій перспективі держава отримає більше податків, робочі місця і енергетичну незалежність.

Для мене нафтогазовий бізнес – це довгостроковий бізнес. Я знаю, що багато хто в Україні і в уряді нині орієнтовані дуже короткостроково. Але необхідно знайти баланс між короткостроковою і довгостроковою перспективами.

Без цього нафтову галузь чекає провал.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: