Чим примітна робота в Україні

коментувати

Я прийшов в «Укрнафту» оскільки маю значний досвід і знання, які маю намір привнести в роботу цієї компанії.

З одного боку, робота тут не сильно відрізняється від того, що я робив раніше в нафтових компаніях по всьому світу.

Я намагаюся впоратися з конфліктами і суперечностями, які виникають між нашими акціонерами, намагаюся виступити посередником в інтересах різних стейкхолдерів (наприклад, населення та уряду). І у мене великий досвід у цій справі придбаний в інших куточків світу. Я працював у Казахстані, відповідав за бізнес в Єгипті, коли у них була «арабська весна». Там теж мали місце досить складні стосунки з урядом.

Але з іншого боку, Україна - це зовсім інша справа. Моя робота дуже політизована. Це пов'язано зі структурою економіки країни, де політизація бізнесу досягла максимально можливого значення. Мене запрошують на велику кількість зустрічей, де я фактично є частиною українського істеблішменту, якщо хочете, української системи.

Україна сама по собі, я думаю, дуже цікава країна. Я б не сказав, що вона унікальна, але, безсумнівно, тут занадто багато зв'язків між бізнесом і політикою, багато різних інтересів, задіяних у кожному конкретному питанні або проблемі. Причому, у різних боків інтереси різні, що, на мою думку, не характерно для всіх країн.

Як Україні подолати зайву політизацію економіки?

Я деякою мірою консерватор і тому вважаю, що більшістю галузей краще управляють і обслуговують, коли вони приватизовані й у віданні професійних менеджерів, які мотивовані створювати прибуток, створювати цінність.

Тому я вважаю, що Нафтогаз України обов'язково треба розділити та приватизувати. Інфраструктуру з транзиту газу можна залишити під контролем держави, але в цілому Нафтогаз не повинен працювати в нинішньому вигляді.

Впевнений, що держава – поганий власник. Тому що чиновники думають в основному про власні інтереси. Їх не можна мотивувати на розвиток компанії. Це відбувається через те, що багато державних службовців займають посади лише один - три роки, а у великому бізнесі вам необхідно думати на довгострокову перспективу.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: