Як "інтернет речей" впливає на бізнес

коментувати

Сьогодні наша планета є домом для 7,6 млрд людей, а за прогнозами ООН до 2050 року нас буде вже 9,7 млрд.

Зростання чисельності населення поряд зі зростанням доходів в країнах ставить перед людством серйозний виклик за забезпечення людей продовольством. Зміни клімату також підвищують рівень складності завдання.

Інтенсивний та високотехнологічний розвиток сільського господарства поки що переважає в більш багатих і, особливо, в густонаселених країнах розвиненого світу, проте велика частина планети, як і раніше, нарощує обсяги сільського господарства екстенсивними методами. Такі методи ведення агробізнесу виснажують землю, крім того, погіршуються й умови використання води в таких районах. І хоча сьогодні більшість думає, що «війни за воду» це з області фантастики, деякі з нас вже роздумують над цим, як над можливою картиною майбутнього. Так, ще в 2007 році, ООН заявило про перший військовий конфлікт, причиною якого стало виснаження водних ресурсів у Південному Судані, викликане змінами клімату.

Чи можуть інформаційні технології допомогти нам впоратися з настільки серйозними викликами?

Інтернет речей vs голод

Інтернет речей (IoT) може стати одним з ключових елементів у вирішенні глобального продовольчого питання. Так, згідно з прогнозом IDC, до 2018 року на планеті будуть працювати 22 мільярди IoT-пристроїв, що призведе до розробки понад 200 000 нових цифрових IoT-додатків і сервісів. Зокрема, розробка і впровадження IoT рішень для сільського господарства і продовольчого ринку вже стало однією з найважливіших тенденцій як у світі, так і в Україні.

Що цікаво, високі технології чинять вплив на світовий продовольчий ринок з двох боків: як з боку виробництва продуктів харчування, так і в сфері споживання. Сьогодні люди не готові споживати менше продуктів харчування, більш того, ринок вимагає продуктів все більш високої якості. Безсумнівно, будуть розвиватися ІТ-сервіси, як для виробників продовольства, так і в сфері створення пристроїв, які допомагають людям точно визначати якість та склад продуктів, порівнювати товари різних виробників не тільки за упаковками.

Зрозумілий навколишній світ

Люди у всьому світі і сьогодні не мають повного уявлення про умови навколишнього середовища в тому місці, де вони живуть. І не має значення, де саме ви знаходитеся і наскільки багаті – це впливає на кожного. Команда проекту eNaturr – учасники IoT-лабораторії Microsoft в Україні – вирішила втілити в життя прагнення людини розуміти природу, взаємодіяти з нею і мати повну і достовірну картину про довкілля.

eNattur базується на трьох ключових елементах: програмна частина збирає з усього світу дані про довкілля (якість повітря, води, землі, радіаційне забруднення, кліматичні дані, інформація про стихійні лиха тощо). Більшість людей не можуть отримати доступ до даних, а якщо це вдасться зробити, то виникає інше питання – як їх зрозуміти? Адже 99% людей не є екологами. З цим справляється другий елемент – дані передаються і обробляються в хмарі і спрощуються за допомогою спеціально розроблених алгоритмів, щоб їх могла зрозуміти навіть дитина.

Але зібравши дані з різних джерел, по всьому світу – чи може людина довіряти їм? Адже в деяких місцях (скажімо, в пустелі або джунглях) баз даних про навколишнє середовище просто не існує. Тут починає працювати третій елемент – серія апаратних пристроїв для збору і аналізу даних про навколишнє середовище, прямо в тому місці, де людина перебуває. По суті, ви отримуєте персональну экостанцию, яка передасть достовірні дані про стан навколишнього середовища на ваш смартфон в простій і зрозумілій формі. Більш того, пристрій сам повідомить вам, якщо умови навколишнього середовища стануть несприятливими.

Таке комплексне рішення дозволяє отримувати дані про навколишнє середовище у будь-якій точці світу в простій і зрозумілій формі, і що найголовніше – ці дані будуть перевірені і підтверджені апаратними рішеннями.

Вигоди для всіх

В рамках проекту буде розроблена ціла лінійка IoT пристроїв: стаціонарний – для дому та офісу, мобільний – який можна буде завжди носити з собою, а також enterprise рішення – для наукової роботи та бізнес користувачів.

Великий бізнес зможе отримувати більшу вигоду, отримавши доступ до цілих моніторингових мереж та інформації про стан навколишнього середовища в місці своєї діяльності. Крім того, заздалегідь отримавши дані про довкілля в передбачуваному місці ведення бізнесу, компанія зможе прийняти рішення про майбутні проекти з розгортання нових потужностей.

Концепція IoT передбачає набагато більш доступні за ціною рішення, що відкриє нові можливості та перспективи не тільки великим компаніям, але і малому бізнесу і, звичайно, звичайним людям. Таким чином, краще розуміти і взаємодіяти з природою зможе кожен.

Інформаційні технології давно перестали бути окремим бізнесом. Сьогодні ІТ – це додаткові можливості для зростання будь-якої галузі економіки: агросфери, енергетики, медицини та ін. Завдяки високому потенціалу агросектору та ІТ-сфери в Україні, наше сільське господарство стає одним з головних майданчиків для впровадження інноваційних технологій. Посиливши технологічними рішеннями такі пріоритетні для України напрямки як агросектор, ми зможемо запустити економіку країни.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: