Як оператори 3G-покриттям мірялися

коментувати

Найменший з "великої трійки" раптом оголосив, що у нього найбільше "третього покоління". Це, м’яко кажучи, здивувало обидвох лідерів ринку.

lifecell, стільниковий оператор №3, який ніколи за 11 років свого існування не отримував прибутку, сьогодні повідомив, що його 3G-мережа вже працює в 1631 населеному пункті України. Про це сьогодні заявив головний виконавчий директор компанії Бурак Ерсой.

За його словами, у lifecell станом на червень 2016 року – найбільше покриття високошвидкісного бездротового інтернету серед трьох найбільших операторів. Це – 18 областей (крім Чернівецької, АРК, Луганської, Донецької, Житомирської, Запорізької та Черкаської областей), 5,6% - усієї території країни, на якій мешкає 39,5% населення. Компанія при дослідженні цього питання використовувала відкриті дані конкурентів, Укрстату та сайту multitest.ua, який пропонує послуги з вибору інтернет-провайдерів. Візуально, якщо на цьому сайті порівняти покриття Київстару, Vodafone Україна та lifecell – то можна переконатися – найменший оператор набудував на сьогодні найширше покриття.

Упевнитися в цьому можна, ознайомившись з відкритими даними конкурентів. Президент Київстару Петро Чернишов минулого тижня оголосив, що 3G очолюваної ним компанії вже охопив 974 населених пунктів у 21 області. Сьогодні він оприлюднив дані про 3G-покриття вже в 990 містах і селах України. У прес-службі Київстару розповіли, що без урахування окупованого РФ Криму високошвидкісний бездротовий інтернет доступний приблизно на 5% території України, на якій мешкають біля 40% наших співвітчизників.

У прес-службі Vodafone Україна повідомили, що на сьогодні понад 40% українців можуть скористатися 3G-послугами цієї компанії. Інші цифри оператор оприлюднити відмовився, зазначивши, що до кінця року його "третє покоління" охопить понад 50% населення України.

Незважаючи на широке 3G-покриття, за кількістю споживачів мобільного високошвидкісного інтернету lifecell суттєво відстає від лідера ринку – 2,3 млн проти 6,1 млн у Київстара. У Vodafone, мабуть, кількість подібних користувачів десь посередині, ближче до київстарівських показників.

Навіть якщо lifecell зможе підвищити відсоток використання "третього покоління" до половини своєї абонбази (10,4 млн станом на кінець першого кварталу) – що пообіцяла сьогодні комерційний директор зі споживчого бізнесу компанії Неля Ус – то все одно не зможе обігнати за цим показником Київстар і, вірогідно, Vodafone.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: