Навіщо я підписав маніфест нових людей

Днями я з низкою прогресивних політиків, підприємців, експертів, топ-менеджерів підписав маніфест в якому викладено наше бачення того, як повинна виглядати Україна в 2019 році. І ось навіщо ми це зробили
Цей маніфест з'явився з бажання об'єднатися навколо спільних цінностей. У владі з'явилося багато молодих та енергійних людей, які намагаються робити реформи, кожен на своєму місці. Вони намагаються ламати стару систему, але опір великий. Державна машина працює зі скрипом і перебоями. Найчастіше домогтися реальних результатів вдається тільки завдяки
коментувати

Днями я з низкою прогресивних політиків, підприємців, експертів, топ-менеджерів підписав маніфест в якому викладено наше бачення того, як повинна виглядати Україна в 2019 році. І ось навіщо ми це зробили.

Цей маніфест з'явився з бажання об'єднатися навколо спільних цінностей. У владі з'явилося багато молодих та енергійних людей, які намагаються робити реформи, кожен на своєму місці. Вони намагаються ламати стару систему, але опір великий. Державна машина працює зі скрипом і перебоями. Найчастіше домогтися реальних результатів вдається тільки завдяки горизонтальним зв'язкам і підтримки тих небагатьох, хто вірить у те ж, що і ти.

Проте кардинально змінити країну зусиллями одинаків не вийде. Це можливо тільки за умови, що у владі будуть люди, об'єднані спільним баченням і системою цінностей. Саме тому ми вирішили створити маніфест.

У чому його суть? Ми публічно заявляємо про те, що ми підтримуємо проведення реформ в країні і готові об'єднатися з усіма, хто поділяє наші цінності. Серед них – прозора політика, справедливе правосуддя і зниження втручання держави. Об'єднання зусиль на цій загальній смисловій платформі дозволить більш ефективно проводити реформи. Як мінімум, звіряти порядку денного, координувати дії і рідше «бити в штангу».

Наш маніфест не несе в собі ні вимог, ні загроз. Ми просто описали, яким ми бачимо майбутнє країни. Ми вийшли в публічну площину з тим, щоб заявити: у нас є бачення, є цінності, і ми зобов'язуємося їх дотримуватися. Кожен з нас визрівав для цього рішення, і тепер ми хочемо закріпити вірність цим принципам публічно.

Чому наш горизонт бачення - 2019 рік? Тому що планувати більш, ніж на 3 роки вперед, в наших умовах важко. При цьому ми вважаємо, що за цей період можна провести переважна більшість реформ в країні.

Маніфест спрямований суспільству в цілому. Він демонструє, що в Україні є люди, які хочуть і можуть проводити реформи. І що ці люди готові об'єднувати зусилля і ресурси для того, щоб домогтися змін.

Я розумію, що така декларація виглядає дивно в країні, де звикли наплювати на будь-які плани та обіцянки, і де «точка сидіння визначає точку зору».

Я також розумію, що рівень довіри в суспільстві критично низький, а рівень довіри до влади і поготів. Але я також вважаю, що відкрито заявляти про свої принципи і цінності - це ознака цивілізованості. А дотримуватися заявленого - єдиний спосіб цю довіру відновити.

Україна нова проростає з трупа старої України. Реформи просуваються складно, але просуваються. Саме з нових цінностей починається реальна зміна в суспільстві. Ми прийшли до цього і закликаємо всіх небайдужих, прогресивних людей приєднуватися до маніфесту. Давайте разом будувати нову країну.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: