Що головне в реформі енергетики

коментувати

Реформи ринку газу та електроенергії поки не дали конкретного результату.

Так, ухвалений рамковий закон про реформу ринку газу хоч і прогресивний, але поки не імплементований через нормативно-правові акти.

З іншого боку, з газу вже вирівняли ціни. Безперечно, це великий крок вперед і це шанс створити цивілізований ринок газу.

Реформа електроенергетики має початися зі скасування дотацій. Наприклад, у Європі енергія для підприємств коштує дешевше, ніж для населення. Це пов'язано з тим, що населення споживає менше, ніж промисловість, і стимулює енергоефективність.

Які мають бути завдання реформи ринку електроенергії?

Головне завдання для нашої країни – перейти до раціонального споживання електроенергії. Сьогодні Україна споживає всіх видів енергії в рази більше, ніж споживають європейські країни. Іде колосальна перевитрата енергії.

Отже, перше – треба зменшити споживання. Сприятиме цьому перехід на ринкові ціни.

Друге - це облік. Більше не повинно бути дармової енергії або необлікованої.

І третє - це розвиток інших альтернативних джерел енергії, якими багата Україна. Це і біомаса, і солома, відходи деревообробки. 

Цим усім давно користуються в Європі. Рівень виробництва теплової енергії з біомаси в багатьох європейських країнах вже перевищив 40%. В Україні - 1-2%, хоча у нас велика територія і дуже великий потенціал за біомасою.

Ми його не використовуємо.

Яка, наприклад, енергетична політика Норвегії? Найбільша видобуток газу в Європі у Норвегії – і найбільша ціна на газ всередині країни теж у Норвегії. Це політика енергетичної безпеки. Тобто вони розвивають тим самим інші джерела енергії, бо ті набагато дешевші, ніж газ усередині країни.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: