Як олігархи скуплять всю землю України

коментувати

Існує надзвичайно сильний страх, міф про те, що після відкриття ринку або надання права українцям вільно купувати і продавати землю, всю землю скуплять олігархи та іноземний капітал.

Насправді ситуація прямо протилежна. Є як мінімум три причини так вважати.

1До запровадження мораторію великих агрохолдингів не було. А за 16 років обмеження вони виросли, як гриби після дощу. Було б дивно, якби великі латифундисти боролися з тим, що їх породило. Саме тому наразі немає жодного агрохолдингу, який би відкрито підтримав запровадження ринку землі.

2Наразі вигідніше орендувати землю, ніж її викуповувати. З однієї простої причини – в 2016 році середня плата за 1 Га склала 1057 грн або $40. Українська земля після відкриття ринку буде коштувати приблизно $2 тис. за гектар. Вартість залучення капіталу 10% річних або $200. Таким чином тільки сплата за відсотками буде на $160 більше ніж щорічна орендна плата. Економічного сенсу скупки землі при такій дешевій оренді нема.  

3Великі агрохолдинги перекредитовані та не мають ресурсів для земельної експансії. Давайте подивимось топ-3 латифундистів України. Перший – UkrLandFarming, основний бенефіціар – Олег Бахматюк. Заборгованість $1,6 млрд. Другий – Юрій Косюк, Миронівський хлібопродукт, заборгованість - $1,236 млрд. Третій – Кернел, бенефіціар Андрій Веревський. Заборгованість – $1,054 млрд. Для вищеперерахованих компаній мегазадачею та проблемою буде зберегти свій земельний фонд після відкриття ринку. Вже не кажучи про подальшу експансію.

З вищеперерахованими аргументами можна погоджуватися або ні. Але постійне продовження мораторію свідчить про економічну зацікавленість в ньому. Основними вигодонабувачами є наразі великий бізнес. По факту, українське аграрне чудо є прямим наслідком дешевої оренди земельних паїв 7 млн. українців. І це надзвичайно несправедливо. Саме тому 55 народних депутатів України зробили конституційне подання з вимогою відмінити мораторій, як такий що обмежує права та свободи громадян нашої держави.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: