Як повернути банк до життя

Не дивлячись на те, що десятки банків протягом останніх кількох років виявилися неплатоспроможними, а їх вкладники та кредитори не можуть домогтися повернення своїх коштів, розміщених в таких банках, окремі власники банківських установ прикладають зусилля до повернення своїх банків на ринок банківських послуг
Слід сказати, що відновлення платоспроможності банків не є якоюсь утопією, а цілком реально. Доцільність збереження банківської установи обумовлюється рядом факторів, серед яких – активи проблемного банку, його роздрібна мережа (філіали, відділення, банкомати), банківська ліцензія. Існує декілька можливостей збереження банківської установи.
коментувати

Не дивлячись на те, що десятки банків протягом останніх кількох років виявилися неплатоспроможними, а їх вкладники та кредитори не можуть домогтися повернення своїх коштів, розміщених в таких банках, окремі власники банківських установ прикладають зусилля до повернення своїх банків на ринок банківських послуг.

Слід сказати, що відновлення платоспроможності банків не є якоюсь утопією, а цілком реально.

Доцільність збереження банківської установи обумовлюється рядом факторів, серед яких – активи проблемного банку, його роздрібна мережа (філіали, відділення, банкомати), банківська ліцензія.

Існує декілька можливостей збереження банківської установи.

Так, якщо ще не розпочато процедуру ліквідації банку, власники суттєвої участі в ньому можуть збільшити статутний капітал, розробити та узгодити з Національним банком України план фінансового відновлення банку, збільшити показники його ліквідності шляхом дофінансування згідно плану фінансового відновлення та відновити діяльність банківської установи.

Якщо ж за час діяльності куратора Національного банку України та уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб в банку не вдалося покращити фінансові показники та почалась ліквідаційна процедура, акціонери банку або інші особи, зацікавлені в збереженні активів банку можуть скористатися наступними механізмами: вивести активи банку в приймаючий банк, створити перехідний банк або ж викупити неплатоспроможний банк.

Реалізація передачі активів неплатоспроможного банку перехідному банку або викуп неплатоспроможного банку інвестором здійснюється за участі та в порядку затвердженому Фондом гарантування вкладів фізичних осіб.        

Так, виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів організовує відкритий конкурс з виведення неплатоспроможного банку з ринку, інформація про проведення та умови якого публікуються на спеціальній сторінці, створеній Фондом гарантування вкладів в мережі Інтернет, та повідомляє Національний банк України про наявність учасників, які бажають прийняти участь в такому конкурсі.

В свою чергу, Національний банк України перевіряє учасників конкурсу та їх пропозиції на предмет ефективності та реалістичності намірів з виведення неплатоспроможного банку з ринку та повідомляє Фонд гарантування вкладів про свої висновки за результатами перевірки.

З урахуванням наданої інформації Фонд гарантування вкладів розглядає конкурсні пропозиції та повідомляє учасникам конкурсу про результати, визначаючи можливість передачі активів банку або створення перехідного банку.

Якщо ж жодна з пропозицій учасників конкурсу не є прийнятною або жодної пропозиції не надійшло, Фонд гарантування вкладів ініціює ліквідацію банку.

Слід сказати, що на практиці проведення конкурсу з визначення можливого інвестора неплатоспроможного банку не завжди проводиться чесно та відкрито та існують зловживання з боку Національного банку України та Фонду гарантування вкладів, які необхідно усунути шляхом доопрацювання законодавства, однак, щонайменше, процедура можливого порятунку банку існує та можливість її реалізації може бути одним з останніх шансів вкладників та кредиторів неплатоспроможного банку на збереження своїх коштів, розміщених в такому банку.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: