В Україні надто високі податки

коментувати

Є кілька фундаментальних причин, які вказують, що податки в Україні повинні бути знижені.

Той рівень податків, які зафіксовані в Податковому кодексі, в реальності не збираються. Існують досить багато легальних, напівлегальних, нелегальних способів, які дозволяють знизити податкове навантаження в 2 рази.

У спробі боротися з цим, уряд запровадив електронну систему адміністрування ПДВ. І незважаючи на безліч огидних проблем, які вона принесла, державі вдалося підвищити рівень збору ПДВ.

Наступним кроком уряд планує зменшити ухилення від податків в міжнародній сфері. Мова йде про антиофшорний пакет – закон про контрольовані іноземні компанії і запровадження автоматичного обміну інформацією. Це має збільшити надходження в бюджет з доходів як фізосіб, так і підприємств.

Природно, якщо на цьому тлі податки будуть рости, то підприємства будуть не здатні їх осилити. І логічним у цій ситуації є можливість наводити реальні ставки податків до тих результатів, які потрібно зібрати.

Крім цього, не можна забувати, що будь-якому бізнесу треба дати можливості чесно платити податки і при цьому не розорятися. Уряд повинен задуматися про те, щоб впроваджувати зменшення навантаження на оплату праці до 30%.

Відкритим залишається і питання з законом про виведений капітал, який дозволить підприємствам не переплачувати податок на прибуток, а реінвестувати його в нові проекти. Крім допомоги українським підприємствам, це підвищить інвестиційну привабливість країни.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: