Як підвищити ефективність АПК

коментувати

Український АПК може бути набагато ефективніше, ніж зараз.

Коли ми говоримо про ефективність сільського господарства України в порівнянні з країнами Європи та США, то варто розділити її на дві категорії.

Перша - рентабельність. Якщо говорити про неї, то, наприклад, рентабельність української кукурудзи в 2015 році становила майже 60%. Впевнений, що ні США, ні Європа не зможуть похвалитися такими результатами. І якщо розглядати ефективність з цієї точки зору, то Україна тут є лідером. Але є і інша сторона - врожайність з одного гектара.

Для прикладу візьмемо ту ж кукурудзу. У минулому році середня врожайність цієї культури в Україні склала 60 центнерів з гектара. А ось у США цей показник аж у 2 рази більше - 120 центнерів з гектара. У цьому світлі ми розуміємо, що Україні ще є куди рости. Тим більше, що українська продукція рослинництва користується великим попитом на світових ринках. А зробити цю галузь ефективнішою допоможе впровадження нових технологій.

У нас є можливості подвоїти врожайність як зернових, так і олійних культур. Вже давно ходять розмови, що виробництво зернових можна збільшити до 100 млн т, проти 60 млн т, які у нас є зараз. Висока ефективність сільського господарства США і Європи обумовлена великими обсягами інвестицій в агротехнології, добрива, засоби захисту рослин.

Але для українських виробників великі вкладення зараз не вигідні. Світові ціни на зерно опустилися до мінімуму останніх 20 років. Тобто фінансовий результат збільшення виробництва буде мінімальний. Але у нас залишається потенціал до цього. Адже рано чи пізно світові ціни на зерно будуть підніматися.

І вже зараз виробникам варто задуматися про використання якісного насіння, добрив, освоєння новітніх технологій вирощування сільгоспкультур.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: