Чого я буду навчати сина цього року

коментувати

1 вересня про школу і навчання не висловлюється тільки ледачий. Я, звичайно, теж згадую свої чудові шкільні роки.

Але більше думаю про те, як і чому вчиться мій син, а вірніше, чого б я хотів, аби він навчився. Незважаючи на те, що він уже рік навчається у приватній школі, не можу сказати, що я на 100% задоволений тим, які навички він встиг придбати у свої 13 років. Цього року все буде по-новому. Є кілька напрямів, в яких мій син хоче спробувати розвиватися. І я разом з ним.

Оскільки Київстар – технологічна компанія і ми постійно займаємося інноваційними проектами, цілком природно, що мене цікавлять різні нові технології. Особливо, ІКТ. Виявилося, що в Україні вже є курси, де не просто навчають основам робототехніки та будують найпростіших роботів, а й вивчають, як працювати з інтернетом речей. На прикладі конструктора-макета будинку діти можуть навчитися будувати мережі з датчиків і виконавчих пристроїв, використовуючи при цьому альтернативні джерела енергії. Звучить, як космос, але вже незабаром це стане повсякденністю. Мій син почав захоплюватися створенням чогось самостійно.

Зараз, наприклад, захопився моделями зброї і випилює прекрасні зразки. Але лобзик і наждачний папір – знаряддя минулого. Набагато цікавіше працювати з верстатами ЧПК, створювати моделі на комп'ютері та спостерігати, як 3D-принтер втілює фантазії у реальність. Мені особливо подобається, що 3D-моделювання допомагає повірити в те, що немає нічого неможливого. Не потрібно годинами вибирати чашки в супермаркеті та засмучуватися, що не вистачає посуду з улюбленими героями коміксів. Можна створити їх самому – це, до речі, дуже навіть прищеплює почуття відповідальності та допомагає в повній мірі усвідомити причинно-наслідкові зв'язки. Заодно – освоїти практичну фізику, хімію та геометрію. Суцільні плюси!

Я впевнений, що зараз дітей обов'язково потрібно вчити поводженню з технікою на рівні не просто просунутого користувача, а швидше навіть розробника. Але без уміння правильно подати себе і своє творіння успіху не досягти. Є прекрасний варіант пов'язати між собою технології та «лірику» – ораторську майстерність, операторську роботу та медіаменеджмент. Про що це я? Про курси влогерів – відеоблогерів. Їх в Україні вже чимало. Чому обіцяють навчити? Працювати з технікою, різним освітленням і додатковим обладнанням, вибудовувати кадр і монтувати. Я б ще додав сюди елементи маркетингу та піару для просування своїх творінь, але для початку і цього досить. Чому саме відеоблог? Це дозволяє розвинути навички виступу перед аудиторією – на віртуальній тренуватися навіть цікавіше. Допомагає стати впевненішим у собі та вчить думати – підбирати теми, цікаві аудиторії – і привчає до праці. Адже якщо блог успішний, засмучувати підписників нерегулярними постами не хочеться.

Можливо, це і мені допоможе згодом зробити якийсь навчальний відеокурс. Крім «віртуальних» скіллів, які можуть стати в нагоді не відразу, є базові речі, без яких не обійтися. Наприклад, кулінарія. Звичайно, зараз є маса варіантів перекусити або повноцінно пообідати. Приготування і споживання їжі ніхто не відміняв, але можна вдома підійти до цього творчо. І батьки, прийшовши з роботи, будуть раді. Маю велику надію, що молодша донька теж буде цим захоплюватися.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: