Що дасть розвиток Інтернет

коментувати

На мій погляд, першочерговим завданням є підвищення продуктивності праці і Інтернет повинен відіграти ключову роль у цьому процесі.

На сьогодні день ефективність використання трудових ресурсів в Україні в рази нижча, ніж у ЄС, США чи в інших розвинутих регіонах. Виправлення сформованого становища може призвести до значного зростання ВВП без додаткових ресурсів і навіть значних змін інфраструктури.

Ось тут великі надії на проникнення Інтернету. У випадку України, враховуючи низький рівень продуктивності праці (неефективність використання ресурсів), кожен відсоток проникнення Інтернет може призвести до збільшення ВВП на 0,15-0,2%. Якщо перерахувати в абсолютних цифрах, то можна побачити, що це колосальні кошти, які ми на сьогодні день втрачаємо.

За даними компанії Factum Group Ukraine станом на березень 2016 року, 62% українців у віці старше 15 років користуються інтернетом. За останні півроку (у порівнянні з даними вересня 2015 року), проникнення інтернету в Україні зросло на 7% (або 4% в абсолютних цифрах) – з 58% до 62%. Подібна динаміка спостерігатиметься в найближчі роки. Інтернет-майданчики вже стали одними з основних каналів збуту продукції.

Ми можемо подивитися за останні 10 років на динаміку зростання таких гігантів, як Amazon, Alibaba, продовжити тренд і впевнено припустити, що найближчим часом більшість покупок буде здійснюватися через Інтернет, а значить і реклама автоматично переміститься в Інтернет, і це вже відбувається. Раніше магазин-лавка міг претендувати на трафік з найближчих вулиць, після того, як у магазину з'явився інтернет-магазин та доставка – на трафік в межах міста. Сьогодні можна замовити будь-який продукт з будь-якої точки світу не виходячи з дому, нівелюються кордони і бар'єри, розширюються ринки.

Раніше споживач повинен був самостійно переміщатися до місць продажу товарів і послуг, а сьогодні товари і послуги переміщуються до споживача. За даними найбільше інтернет-користувачів в абсолютних числах зосереджено в Китаї. Наступними в списку йдуть США, Індія і Японія. При цьому сукупно інтернет-користувачі Китаю, Індії і Японії перевищують кількість інтернет-користувачів США і ЄС разом узятих. Всього в Азії проживають 42% користувачів інтернету.

Тим часом у США є резерви для зростання – рівень проникнення Інтернету складає 78%. Величезний потенціал для зростання в Індії з населенням 1,3 млрд осіб і рівнем проникнення інтернету менше 20% (за деякими даними, рівень проникнення інтернету в Індії знаходиться на рівні 12%). Більшість країн з охопленням інтернету більше 80% знаходяться в Європі і лише 4 країни – поза Європою: Канада, Нова Зеландія, Катар і Південна Корея.

Помітна динаміка зростання кількості інтернет-користувачів майже всіх країн північної Африки, а також Нігерії, Кенії, ПАР, в яких з 2008 до 2011 року спостерігалося подвоєння кількості інтернет-користувачів. При цьому, лише третина населення планети поки що має доступ до інтернету. Це свідчить про величезний простір для зростання.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: