Де є гроші для логістів

коментувати

Вантажні перевезення автомобільним транспортом в Україні скорочуються на 5-10% щорічно. Але не все так погано.

Єдиний сектор, який демонструє приріст, - це сегмент поштово-логістичних послуг (експрес-доставка кореспонденції та вантажів). Тільки за минулий рік в грошовому вираженні він збільшився на 39%.

Багато в чому така позитивна динаміка була обумовлена сектором e-commerce, тобто наданням послуг клієнтам інтернет-магазинів, які використовували вантажоперевізників для доставки своїх покупок. Однак далеко не всім гравцям ринку вдалося "зняти вершки" з ситуації, що склалася. Якщо подивитися на дослідження сегмента, проведене Українською асоціацією директ-маркетингу (УАДМ), можна побачити суттєву втрату власної частки ринку державним монополістом (з 42% в 2013 році до 32% в 2015 році). Здавалося б, саме ця компанія надає своїм клієнтам найбільш вигідні умови з точки зору цінової політики, яка є базовим критерієм для багатьох галузей економіки в даний час. Тобто сам собою напрошується висновок про те, що конкретно в нашому динамічно зростаючому сегменті вартість послуги вже не для всіх споживачів є пріоритетом при виборі компанії.

І тут ми підходимо до тенденції, яку підхопили лідери ринку, включно з компанією Ін Тайм. Клієнтоорієнтованість і кліентоцентричність стають основними умовами нарощування власного бізнесу служб доставки (як це мало б бути і в інших галузях, якби економіка розвивалася еволюційно, а не перебувала в стані стагнації). Ми почали міняти власну внутрішню політику відповідно до трендів кінця минулого року.

Йдеться про цілу низку заходів, спрямованих на поглиблення діалогу зі споживачем: від збільшення точок безпосередньої комунікації (в відділеннях, через call-центр, на віртуальних майданчиках тощо) до прискорення процесів зворотного зв'язку, від введення нових послуг до посилення залученості клієнтів і персоналу в процеси розвитку компанії. Останнє, до речі, багато в чому допомагає не тільки оперативно реагувати на поточні потреби клієнтів, але і прогнозувати майбутні запити споживачів.

До речі, в рамках цієї ж стратегії ми в липні поточного року почали процес ребрендингу Ін Тайм, спрямований на донесення тез про простоту, лаконічність і надійність нашої служби до українців. Перші результати вже є. За 5 місяців 2016 року наша компанія збільшила дохід на 52%, і ми бачимо ресурси для нарощування позитивної динаміки.

Така позиція повинна стати пріоритетом для багатьох компаній, які хочуть не тільки залишитися на ринку, але і зробити якісний стрибок у власному бізнесі. Це єдина можливість суттєво збільшити конкурентоспроможність українських вантажоперевізників.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: