Yalta European Strategy. Топ цитат про економіку

коментувати

Форум Yalta European Strategy – 2016, який пройшов в Києві в кінці минулого тижня залишив двояке враження.

З одного боку, очевидно, що у підприємців, які відвідали захід? поменшало оптимізму і накопичилася втома від того, що відбувається в Україні. Так слова Петра Порошенка про війну і російську агресію сприймалися українським і європейським бізнесом, м'яко кажучи, без ентузіазму.

Навіть інсталяція, яка була на форумі «Бачити недостатньо» (автори Сунь Юань і Пен Юй), де десяток чоловіків, яким наділи чорні пов'язки на очі і дали в руки автомати Калашникова, збирали і розбирали зброю, сидячи в клітці, викликала невдоволення підприємців, які відвідали форум. При всій любові до сучасного мистецтва, вони звертали увагу, що інвесторів саме ця інсталяція навряд чи надихне.

Проте, деяку частку оптимізму вселило спілкування з російським підприємцем Михайлом Фрідманом. Фрідман громадянин Ізраїлю, половина бізнесу якого знаходиться в Росії, половина розосереджена по всій земній кулі. Значну частину свого робочого часу він проводить в Москві, решту в Лондоні. Фрідман був одним з небагатьох бізнесменів, хто минулого року заводив в нашу країну гроші, активно рекапіталізуючи свій «Альфа банк».

Фрідман зазначає позитивні зміни в Україні, які перш за все полягають у появі громадянського суспільства, в тому, що багато молодих людей хочуть йти в політику, змінювати країну і головне повірили в те, що багато в країні залежить від них. Саме віра в те, що проста людина може вплинути на державу і змінити її, це головна запорука позитивних змін в країні в майбутньому, вважає підприємець. І одна з основних причин, чому в Україні варто інвестувати сьогодні, в тому, що поки що усі бояться

Загалом, в країні дійсно стало краще, але, щоб це зрозуміти, треба бути російським підприємцем, який проводить чимало часу в Москві.

В цілому ж, рівень спікерів YES був і залишається найвищим, серед всіх заходів, що проводяться в країні.

Тому я вирішив виділити кілька цікавих цитат про економіку, які особливо запам'яталися.

Отже, десять цікавих цитат з форуму YES-2016:

1 Про молодь говорив не тільки Фрідман. Співзасновник The Carlyle Group (велика інвесткомпанія, що управляє активами на $150 млрд) Девід Рубінштейн вважає, що потрібно переконати молодих людей, які здобули освіту за кордоном, повертатися додому і працювати в Україні. Уряд має створити такі умови, щоб ці люди тут робили свої статки.

2 На питання, що зараз відбувається в Росії, скільки люди будуть з цим миритися, підприємець Михайло Фрідман відповів, що працює в Росії і не коментує політику. Учасник, форуму, який задав питання: "Дякую, ви дали відповідь".

3 Рубінштейн також пожартував з приводу Росії: "Я також відповідати про Росію не буду, тому що по дорозі додому буду пролітати над РФ. Але я б поїхав до Ізраїлю і попросив би всіх, хто туди поїхав, повернутися в Росію".

.

Порада від ведучого програми Fareed Zakaria GPS (CNN) Фаріда Закарія: "Ви дивитеся на минуле, а великому капіталу на ваше минуле все одно. Капітал думає, куди краще вкласти гроші. Україна зараз займає 83 місце в рейтингу Transparency International. Вам потрібно змагатися не зі своїм минулим, а з сучасними країнами".

5 Колишній президент Леонід Кучма активно лобіював інтереси українського капіталу: "Назвіть хоча б один проект із Заходом в кращі часи. Сподіватися потрібно тільки на себе. Можливості у нас великі, але в це не вірять. Навіть наш бізнес боїться вкладати гроші в Україну".

6 Секретар Національної інвестиційної ради Борис Ложкін розповів, що потрібно для розвитку ефективної економіки, а разом і з цим - ефективної держави. Зростання від 6% (краще 9-10%) і $ 6-7 млрд інвестицій на рік. Заступник глави Адміністрації президента Дмитро Шимків окреслив завдання в сфері залучення інвестицій на найближчі роки: «Минулого року ми скасували 15000 регуляцій, завдяки чому, наприклад, сільське господарство дає великі прибутки. Нам потрібна Європа, тому що бізнесу потрібні гроші. Ми не отримаємо зростання в 6-8% зі старими галузями. нам потрібні нові галузі, нові компанії. Новий уряд та інвестиційна рада повинні знайти для цього гроші. За два роки ми піднялися на 20 пунктів. Але фінансові інвестори - це інше, вони хочуть бачити прибуток".

На питання, чи не має наміру Шимків піти з Адміністрації президента слідом за Борисом Ложкіним, він сказав, що «поки є можливість, треба боротися до кінця, тому залишаюся».

7 Президент нафтової компанії Vitol Ян Тейлор: "Всі великі енергетичні компанії вийшли з України. Тут величезна кількість регуляцій, діє старий радянський кодекс, тут важко працювати. Нам потрібно позбутися від багатьох регуляторів. У країни великий потенціал, але потрібно змінити ландшафт".

8 Генеральний директор ТОВ "Метінвест Холдинг" Юрій Риженков вважає, що металургія повинна бути не локомотивом економіки України, а базою, на якій можна побудувати ефективну економіку. "Металургія була першою галуззю в Україні, яка обрала Європу. 40% продаються в ЄС, це як внутрішній ринок. Для нас зараз важливий доступ до капіталу, його не вистачає".

9 Старший науковий дослідник Атлантичної Ради США Андерс Аслунд: "Ми не бачимо поліпшення української системи судочинства. Потрібно обнулити всіх прокурорів і суддів, як це зробили в Естонії та Грузії. Навіть половини буде достатньо, тому що в Україні є хороша молодь, яка може їх замінити. Там все прогнило, можливо є лише 5% чесних людей".

10 Знайшлася людина, яка шокувала врівноваженого ведучого Стівена Сакура. Цією людиною став Голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. Під час дискусії щодо боротьби з корупцією пан Насіров озвучив ставки своїх співробітників. Початківець-податківець офіційно отримує $150 з усіма виплатами (мінімальна зарплата тут становить $70-80 на місяць).

З цього приводу присутні на форумі підприємці вже склали анекдот: Учасники зустрічі YES посміялися над зарплатами українських податківців. Українські податківці, в свою чергу, посміялися над зарплатами учасників зустрічі YES.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: