Де застрахувати автомобіль

коментувати

В умовах тотальної страхової «зради» з'явився промінь світла, який дозволить громадянам визначити де страхуватися можна, а де ні.

Ось уже 11 років в Україні всі водії зобов'язані страхувати свою відповідальність. І за весь цей час визначити надійність страхової компанії можна було тільки пост-фактум – коли страховик зникає або потерпілі в ДТП масово отримують відмови у виплатах. При цьому офіційна звітність страхових компаній (зокрема зниклих) завжди відображає позитивні тенденції і обіцяє «світле майбутнє».

І ось сталося небачене – в серпні 2016 року об'єднання страхових компаній МТСБУ опублікувало інформацію про те, як страховики виконують свої зобов'язання за полісами «автоцивілки» 

І в цій статистиці є один простий, але ключовий показник, який дозволяє пересічній людині зрозуміти якій страховій компанії можна довіряти. Зверніть увагу на колонку №8 – в ній вказано середній термін виплати з моменту ДТП. Вашої уваги варті тільки страхові компанії, які виплачують в межах 90 днів. Таку швидкість виплати можуть забезпечити тільки ті, хто до своїх фінансових зобов'язань ставляться більш ніж серйозно і розуміють, що без виплат вони не побудують свою репутацію як надійного страховика. У таких страхових компаній можна купувати не тільки «автоцивілку», але й інші страхові продукти (КАСКО, страхування майна тощо).

За цим посиланням список страхових компаній зведено в систематизований рейтинг.

Чому 90 днів? У законі про ОСАГО зазначено, що страховик повинен зробити виплату протягом 90 днів з моменту подачі потерпілим у СК повного пакета документів. Але страховики часто маніпулюють цим положенням і постійно просять людей донести додаткові документи. Тому й публікується показник 90 днів з моменту ДТП – така оцінка більш об'єктивно відображає ставлення страховика до своїх обов'язків.

Чому тільки 11 компаній з 56 вкладаються в цей термін? Просто більшість страховиків вміють продавати багато полісів, але не мають бажання чи вміння налаштувати систему врегулювання так, щоб виплачувати потерпілим і клієнтам вчасно і в повному обсязі. Також затримки з виплатами пов'язані з нестачею резервів – до 40% зібраних від «автоцивілки» грошей іде на комісії агентам.

Інші показники всього лише статистика, і вона не відображає якість роботи страхової компанії. Наприклад, велика сума виплат ще не означає, що страховик добре виплачує – в певний період могли бути зроблені виплати за ДТП двох-трьохрічної давності.

Напрошується однозначний висновок: потрібно змінювати систему державного регулювання страхового ринку, інакше закон про ОСАГО втратить своє соціальне значення. Адже попереду обов'язкове медичне страхування, яке торкнеться не тільки 7 млн автовласників, а всіх громадян України. І входити в такий вид страхування з нинішнім страховим ринком буде означати тотальний обман всієї країни.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: