Чи залишиться металургія головною галуззю

коментувати

На мій погляд, українська металургія приречена залишатися одним з флагманів української економіки, зокрема української промисловості.

Тому що на сьогодні, крім агросектору, який вийшов на перше місце зовсім недавно за обсягом валютної виручки, в українській економіці немає інших галузей, які в середньостроковій перспективі можуть зайняти місце металургії.

У металургії зайнято близько 250 тисяч чоловік, тому вже тільки заради того, щоб цю кількість людей працевлаштувати, варто займатися виробництвом сталі. Але, крім того, все ж таки торгувати сировиною менш вигідно та менш престижно, ніж продукцією з більш високою доданою вартістю, як металопрокат. Тому наші металургійні комбінати, я впевнений, ще довго будуть залишатися конкурентоспроможними на світовому ринку – виробляти сталь. Минулого року ми виробили 23 мільйони тонн, цього року у нас за підсумками чотирьох місяців вже 16% зростання в порівнянні з попереднім роком. Ми сподіваємося вийти за підсумками року на кращі показники, ніж у минулому році.

Що повинні зробити металурги для того, щоб їх продукція була затребувана в світі і вони могли збільшити обсяги експорту?

На сьогодні металурги нічого не зможуть зробити кардинального. Ті інвестиції, які були здійснені, скажімо, в докризовий період, вони вже зіграли свою роль, і суттєво підвищили конкурентоспроможність вітчизняного гірничо-металургійного комплексу. На сьогодні ми дуже сильно залежимо від ситуації на зовнішніх ринках, оскільки близько 85% виробленої продукції у нас експортується. Підприємства продовжують впроваджувати програми модернізації. Природно, обсяги інвестицій суттєво знизилися порівняно з попередніми періодами.

Тому що зараз у нас період вкрай низьких цін як на металургійну сировину, так і на готову металургійну продукцію. Тому ті підприємства, у яких є можливість, продовжують модернізацію. І це буде запорукою того, що наша продукція буде конкурентоспроможною на ринках збуту.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: