Що дає інтернетизація

коментувати

Рівень проникнення Інтернету — важливий показник, що впливає на інвестиційну привабливість країни. Інтернет — це така ж значуща частина інфраструктури будь-якої країни, як дороги, аеропорти або мобільний зв'язок.

Згідно з даними Світового банку, існує досить висока кореляція між рівнем проникнення Інтернету і ВВП на душу населення. Якщо вірити дослідженням McKinsey та Economists Incorporated, внесок Інтернету в економіку розвинених країн сягає 6-7%. Як правило, чим вище проникнення Інтернету, тим вище його вплив на ВВП країни.

Доступ в Інтернет є особливо важливим для розвитку інноваційних галузей економіки. Наприклад, за даними НБУ, експорт IT-послуг в Україні за минулий рік склав $2,1 млрд (це 17% у загальному обсязі експортованих послуг і близько 3% ВВП). Але не будь в Україні нормального доступу в Інтернет, ми навряд чи змогли б експортувати і десяту частину цього обсягу. Адже ефективна робота з замовником, так само як і передача результатів розробки програмного забезпечення, просто неможлива без сучасних засобів зв'язку.

Згідно з нещодавнім дослідженням, рівень проникнення Інтернету серед дорослого населення України — понад 60% (джерело: дослідження Factum Group Ukraine). Для порівняння, в США це 84%, а в Європейському союзі — 79% (джерело: Internet World Stats). І я думаю, що проникнення Інтернету в Україні буде рости в найближчі роки, але наздоганяти західні країни за цим показником ми будемо ще досить довго.

 

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів
Якщо Ви бажаєте вести свій блог на сайті Новое время, напишіть, будь ласка, листа за адресою: nv-opinion@nv.ua

Експерти ТОП-10

Читайте на НВ style

Останні новини

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: