За торговельними преференціями ЄС Україна може зекономити 560 млн євро - експерт

коментувати
У 2014 році українські експортери агропродовольчої продукції зекономили від вільної торгівлі з Європейським Союзом 220 млн євро

У 2014 році українські експортери агропродовольчої продукції зекономили від вільної торгівлі з Європейським Союзом 220 млн євро

У разі реалізації агропродовольчої продукції за всіма торговельними преференціями, наданими Україні країнами Європейського Союзу, їх обсяги сягнуть 560 млн євро.

Пояснив директор Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», академік НААН Юрій Лупенко.

За результатами 2014 року українські експортери агропродовольчої продукції зекономили від вільної торгівлі з Європейським Союзом 220 млн євро, у 2015 обсяг поставок збільшився, відповідно і зросла сума "знижки" - до 280 млн євро. 

Уже отримана Україною сума преференцій, зауважив академік, у десятки разів перевищує обсяги бюджетної підтримки кредитування українських агровиробників – за державною цільовою програмою компенсації відсоткових ставок за залученими кредитами.

Водночас ця сума складає лише половину обсягів преференцій за спецрежимом по ПДВ, які отримали виробники сільгоспродукції.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: