ВТБ банк таки витісняють із банківського ринку

ВТБ банк таки витісняють із банківського ринку
Фото:vtb.ua
Національний банк затвердив перелік банків, які зможуть брати участь у валютних інтервенціях НБУ. З попереднього переліку вилетів російський ВТБ Банк та визнаний неплатоспроможним Діамантбанк

Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті регулятора.

Національний банк проводить інтервенції за формою запиту щодо найкращого курсу з початку 2017 року. Тобто спочатку НБУ проводить одночасний запит у банків щодо ціни на купівлю/продаж іноземної валюти. Отримавши пропозиції банків, укладають угоду з тим банком, який запропонував найкращу ціну.

"У валютній інтервенції формі щодо запиту найкращого курсу зможуть брати участь 20 банків, які за підсумками 2-го кварталу мали найкращий загальний рейтинг серед банків-учасників міжбанківського ринку", - сказано у повідомленні.

Рейтинг розраховується на основі місця банку у відповідності до таких критеріїв як обсяг операцій банку з купівлі-продажу інвалюти (питома вага місця в рейтингу в обрахунку загального рейтинга має складати 50%), обсяг операцій з клієнтами з купівлі-продажу безготівкової інвалюти (30%) та обсяг активів банку (20%).

Таким чином, можна зробити висновок, що частка російського ВТБ банку на ринку скорочується.

Це підтверджується і вчорашньою заявою керівника ВТБ банку (РФ) Андрія Костіна щодо намірів стискати бізнес в Україні, або навіть закрити банк протягом наступних 1,5 року.

Причина у тому, що НБУ начебто блокує угоди купівлі-продажу російських активів. На початку червня Костін повідомляв, що у ВТБ є дві пропозиції від українських інвесторів з купівлі бізнесу в Україні.

"Українська ситуація зрозуміла - ми продали б, але там лукавий підхід полягає в тому, що по суті ніхто... не може отримати згоду на покупку банку", - сказав Костін у кулуарах Міжнародного фінансового конгресу.

Таким чином, НБУ начебто не дозволяє потенційним інвесторам придбати російський банк, що дозволило б росіянам покинути український ринок.

"Я вважаю, що українська влада не хоче продажу наших банків, вона хоче їх убити потихеньку, втопити... Тому ми зараз паралельно з пошуком чергових покупців... взяли курс на різке скорочення. Для скорочення нам потрібні додаткові гроші, тому ми продаємо активи, в тому числі заставні", - пояснив голова правління ВТБ.

У перспективі, за його словами, ВТБ має намір звести український бізнес до одного офісу у Києві.

Як писав НВ Бізнес, державне підприємство Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) наразі запускає проект із продажу близько 900 об'єктів - активів ВТБ банку.

"Вони продають різну нерухомість комерційну і житлову, декілька бізнес-центрів у Києві. Земля доволі цікава є на реалізації, є дуже багато квартир у новобудовах. І, я думаю, що там будуть доволі привабливі ціни, бо банк зацікавлений у максимальній реалізації майна", - повідомив генеральний директор СЕТАМ Віктор Вишньов.

Нагадаємо, з 23 березня Україна ввела санкції проти п'яти працюючих російських держбанків: Сбербанк, ВТБ, БМ Банк, Промінвестбанк і VS Bank. Їм заборонені фінансові операції на користь пов'язаних з ними осіб.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: