Вогнетривкі сейфи. Atlant Finance представила рейтинг найстабільніших українських банків

коментувати
Для складання рейтингу звертали увагу на кілька принципових критеріїв

Для складання рейтингу звертали увагу на кілька принципових критеріїв

Аналітики компанії Atlant Finance 5-й рік поспіль склали рейтинг найбільш стабільних українських банків.

Зауважимо, що  за 4 роки жоден банк з цього рейтингу не було ліквідовано.

Основними критеріями при складанні рейтингу були: здатність банку без затримки повернути депозити, якщо у нього з'являться фінансові проблеми або проблеми з погашенням кредитів та зростання заборгованості клієнтів, а також рівень підтримки акціонерів і держави.

Окрему увагу приділяли фактору власника з точки зору поповнення капіталу та ліквідних ресурсів, що є основою стійкості в стресових умовах. "Жоден банк, який належить державі або міжнародним фінансовим холдингам, не був визнаний неплатоспроможним в останні роки", - коментують упорядники рейтингу.

Метою рейтингу стабільності та успішності банків є як оцінка їх надійності або якості банківських послуг, а також визначення найбільш ефективних фінансово-кредитних установ, які змогли максимально наростити масштаби своєї діяльності і одночасно отримати високий прибуток за останній рік.

Близькість до фінансових джерел - один з важливих показників, також при аналізі бралися до уваги: маркетингова політика, фінансова успішність, розвиненість регіональної мережі, рівень менеджменту, джерела фінансування, довіра клієнтів, рівень обслуговування клієнтів, рівень впровадження інформаційних технологій, рівень ІТ безпеки банківських систем.

Активи банків України на 1 жовтня 2016 року перевищили 1,276 трлн грн., загальні активи (не скориговані на резерви за активними операціями) 1,603 трлн грн. Рентабельність активів - 1,23%.
Загальний капітал банків склав 151 млрд грн., в т.ч. 264,3 млрд грн. статутний капітал.

Регулятивний капітал 141 млрд. грн. Рентабельність капіталу - 11,54%. Готівкові кошти та банківські метали становили 30 млрд грн.

Доходи банків за 11 місяців - 166,1 млрд грн., а витрати - 185,03 млрд грн.

Депозитні зобов'язання українських банків на 01.10.2016 перевищили 1,125 трлн грн., з яких депозити юридичних осіб 348,9 млрд грн. (Депозити до запитання - 90,8 млрд грн.), Депозити фізичних осіб - 410,6 млрд грн. (Депозити до запитання - 298,2 млрд грн.). При цьому державні банки контролюють 455 млрд грн. або 41% від усіх розміщених депозитів з урахуванням юридичних та фізичних осіб.

Українські банки за станом на 1 жовтня 2016 року видали кредитів на 943,1 млрд грн., з яких кредити, надані суб'єктам господарювання - 775,7 млрд грн., Кредити фізичним особам - 139,6 млрд грн. При цьому державні банки контролюють 320 млрд грн. або 34% від усіх виданих кредитів з урахуванням юридичних та фізичних осіб.

"Ми вважаємо таку частку державних банків та їхній вплив на банківський ринок не допустимими, а дії антимонопольного комітету абсурдними. Дана ситуація призведе до монополізації банківського ринку з боку держави та заважатиме розвитку конкурентоспроможність всієї галузі", - зауважили упорядники.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: