В Україні позбавляють ліцензії держбанк

коментувати
ФГВФО просить НБУ ліквідувати Держзембанк

ФГВФО просить НБУ ліквідувати Держзембанк

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФЛ) пропонує Національному банку (НБУ) відкликати банківську ліцензію та почати процедуру ліквідації Держзембанку.

В повiдомленнi Фонду йдеться про те, що вiн не має можливості вивести неплатоспроможний банк з ринку шляхом його продажу інвестору. До такого висновку прийшли в ФГВФО після невдалої спроби знайти покупця.

27 липня 2016 року пiд час введення тимчасової адміністрації Держзембанк мав прийнятні фінансові показники: залишок на коррахунку в іншому державному банку - 133,9 млн грн, зобов’язання за субординованим боргом – 10 млн грн. Вкладів фізичних або юридичних осіб та позабалансових зобов’язань не було.

Фонд гарантування вирiшив оголосити відкритий конкурс з продажу банку. Потенцiйним iнвесторам була наданна вичерпна iнформацiя про банк. Також Фондом було проведено незалежну оцінку вартості акцій та на її підставі встановлено мінімальну ціну продажу банку – 155 млн грн.

В результаті, в покупці Держзембанку зацікавилися п'ять чоловік, з яких тільки один інвестор (банківська установа) попередньо пройшов попередню кваліфікацію НБУ, що є обов'язковою умовою для участі в конкурсах Фонду гарантування.

Потенційним інвесторам дали можливість на протязi місяця пройти необхідні процедури і подати конкурсну пропозицію, аж до 19 вересня. Але жодної пропозицiї так і не надійшло.

Держзембанк був створений для реалізації нових механізмів агрокредитування і забезпечення аграріїв доступними фінансуванням. Йшлося насамперед про допомогу середньому і малому бізнесу в сільській місцевості.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: