Уряд України має намір продати частки в найбільших держбанках

0 коментувати
До середини 2018 року після успішної реалізації планів і перегляду стратегій держбанків почнуться пошуки надійних міжнародних фінансових інститутів для продажу акцій у двох найбільших державних банках

До середини 2018 року після успішної реалізації планів і перегляду стратегій держбанків почнуться пошуки надійних міжнародних фінансових інститутів для продажу акцій у двох найбільших державних банках

Україна розраховує в середині 2018 року почати пошук надійних міжнародних фінансових інститутів для продажу не менш 20% акцій в двох найбільших державних банки - Ощадбанк і Укрексімбанк

Про це йдеться в опублікованому тексті меморандуму з Міжнародним валютним фондом (МВФ), передає Інтерфакс-Україна.

"До середини 2018 року після успішної реалізації планів і перегляду стратегій держбанків ми будемо шукати надійні міжнародні фінансові інститути для продажу не менш 20% акцій в двох найбільших державних банках. При цьому ми розраховуємо зняти повну гарантію на депозити Ощадбанку", - йдеться в документі.

Як зазначили в меморандумі, в першій половині 2016 року три найбільші державні банки завершили свої плани по бізнес-стратегії з урахуванням намірів держави поступово скоротити свою присутність у фінансовому секторі. Ці стратегії можуть бути згодом змінено та доповнено позиціями і досвідом нових членів спостережної ради банків.

Також уряд планує реалізувати свою частку у трьох інших держбанках до кінця 2017 року.

Крім того, в меморандумі зазначається, що з технічною допомогою МВФ завершена оцінка департаменту фінансової політики Міністерства фінансів з метою визначити план дій, який повинен бути виконаний до кінця вересня 2016 року і дозволить ефективно підтримувати функцію Міністерства фінансів по управлінню державною часткою в держбанках.

До кінця жовтня 2016 року після консультацій з представниками Фонду Україна підпише меморандуми про взаєморозуміння, які визначать формат відносин між Мінфіном і кожним з держбанків.

Це дозволить забезпечити прозорість взаємодії між кожним банком і Мінфіном, захистити комерційну незалежність банків у досягненні своїх цілей, Мінфіну забезпечити необхідний рівень доступу до певних матеріальних аспектів діяльності банків пропорційно частці в статутному капіталі та в обсязі, необхідному для участі в управлінні.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: