Український IT-аутсорсинг може програти польському та індійському

Для того, щоби вітчизняна галузь ІТ-аутсорсингу не програла далеким і близьким сусідам, Україна має приєднатися до міжнародних угод про захист даних
Фото: cntiprogress

Для того, щоби вітчизняна галузь ІТ-аутсорсингу не програла далеким і близьким сусідам, Україна має приєднатися до міжнародних угод про захист даних

Для успіху на глобальному ІТ-ринку Україна має приєднатися до міжнародних угод про захист даних

Значна частина ІТ-проектів з Євросоюзу зараз недоступна для українських програмістів, бо закордонні замовники не можуть звертатися до країни, яка не заключила відповідних міжнародних договорів. Про це заявив в інтерв’ю НВ Франк Вольфштайнер, партнер консалтингової компанії ISG, однієї за найбільших у світі в галузі аутсорсингового програмування.

За його словами, європейські організації дуже серйозно ставляться до захисту даних і вони не можуть співпрацювати з Індією чи Україною або будь-якою країною, що не є частиною ЄС.

Серед переваг України порівняно з Індією Вольфштайнер назвав географічну та культурну близькість вітчизняних розробників до клієнтів з Німеччина, Франції, інших країн Євросоюзу та навіть США. Він також відзначив гарну інфраструктуру та дуже професійних працівників.

Найбільшим конкурентом на світовому ринку програмування для України, за словами Вольфштайнера, є не Індія, а сусідня Польща. «Там є цілі невеличкі міста з тисячами програмістів. У таких містечках представлені всі глобальні великі компанії на площі з радіусом у 5 кілометрів», - розповів партнер консалтингової компанії ISG.

Він прогнозує, що в Європі з’явиться ще однин або два центри аутсорс-програмування і Україна має шанс стати одним із них. Але для цього потрібно на всі 100% реалізувати свої переваги.

Керуючий партнер AVentures Capital Євген Сисоєв вважає, що Україна здобула чільне місце на світовому ІТ-ринку завдяки великій кількості добре підготовлених інженерів, частина яких стала програмістами. Але для того, щоби закріпитися серед лідерів ІТ-розробки, потрібно залучити ще більше молодих спеціалістів.

На думку Сисоєва, роль держави у підтримці ІТ-галузі дуже проста: «Елементарно не чіпати сектор». На його думку, державна підтримка може бути у вигляді податкових пільг і збільшення замовлень у вузи на підготовку ІТ-спеціалістів.

Директор департаменту інновацій та інтелектуальної власності МЕРТ Олена Мініч зазначила, що в Україні дуже високий рівень технічної освіти. Щороку державні навчальні заклади випускають приблизно 12,5 тис. кваліфікованих ІТ-спеціалістів.

Віктор Валєєв, директор Асоціації ІТ України, вважає, що в Україні є багато висококласних програмістів. «Західний замовник може отримати такі самі ІТ-послуги або той самий програмний продукт за ціною вдвічі меншою, ніж в Штатах», - наголосив він на перевагах вітчизняних розробників.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: