Український бізнес назвав найбільш корумповані відомства

0 коментувати
На думку українського бізнесу, в останні півроку рівень корупції погіршився передусім у сфері послуг
Фото: Depositphotos

На думку українського бізнесу, в останні півроку рівень корупції погіршився передусім у сфері послуг

Представники бізнесу назвали податкову службу, митницю, Агентство земельних ресурсів  та пожежну службу найбільш корумпованими органами влади

Про це свідчить опитування, проведене Transparency International Україна, GfK Ukraine та PwC за технічного сприяння  ПриватБанку.

Як сказано у наданому НВ прес-релізі, серед органів центральної влади у лідерах корупційного антирейтингу, як і навесні цього року, опинилася податкова служба. Серед підприємств, які за останні півроку стикались з випадками примусу до хабара, 26,7% назвали саме цей державний орган. Друге місце посіла митниця - 6,3%, третє - Агентство земельних ресурсів (6,0%). Далі слідує пожежна служба із 5,2% голосами опитуваних. Корумпованою цю установу назвали вдвічі більше бізнесменів, порівняно із весною.

"Всі дані дослідження було систематизовано та передано керівництву держави та інституцій, безпосередньо відповідальних за впровадження реформ та боротьбу з корупцією в Україні", - зазначено у прес-релізі.

У цілому випадків здирництва у державних структурах за останні півроку поменшало на 1,9% - сьогодні про це говорять 12,7% бізнесу. Найчастіше примус до дачі хабара відзначався при оформленні документів на землю, офіс чи нерухомість, а також під час видачі дозвільних документів. При цьому майже вдвічі знизилася кількість випадків оплати без квитанції, вимагання благодійних внесків - з 9,3 до 4,9%. Тоді як випадки вимагання хабарів при реєстрації чи закритті підприємства та при здачі звітності почастішали в чотири рази.

Загалом українські бізнесмени знову поставили "мінус" боротьбі з корупцією у державних органах. Середня оцінка антикорупційного прогресу склала -0,8 балів. 19,5% бізнесменів поставили антикорупційним заходам державних органів найнижчий бал. 52% вважають, що ситуація із корупцією залишається сталою, і лише 3,4% повністю задоволені змінами і поставили найвищий бал. Оцінювання проводилося за шкалою від (-5) до (+5), де 0 означав незмінність ситуації. 

На думку українського бізнесу, в останні півроку рівень корупції погіршився передусім у сфері послуг (з -0,74 до -0,87 балів). Утім, є й позитивні тенденції у сфері сільського господарства – тут оцінка рівня корупція покращилась з - 0,97 до - 0,69 балів.

Дещо змінилася географія корупції: якщо півроку тому найбільш корумповані органи влади знаходилися в Одеській області, то тепер першість у свіжому антирейтингу тримає Івано-Франківська область (-1,55). Друге місце, як і раніше, посідає Запорізька (-1,2), "бронза" - у Донецькій області (-1,14). Найменш корумпованими державні органи бізнесмени вважають у Луганській, Хмельницькій (по -0,09), Чернівецькій (-0,25) та Тернопільській областях (-0,38). Півроку тому бізнес вважав найуспішнішою у сфері антикорупції Волинську область. Проте тепер її результати відкинули область зразу на 13-те місце рейтингу.

Раніше глава групи підтримки України при Єврокомісії Петер Балаш заявив, що Європейський Союз розраховує на активізацію дій України в антикорупційній політиці по трьох пунктах.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: