Україна повинна надавати транзит газу не Росії, а ЄС - Порошенко

1 коментувати
Порошенко також додав, що Україна вже майже два роки не закуповує газу безпосередньо у Газпрому
Фото: прес-служба президента України

Порошенко також додав, що Україна вже майже два роки не закуповує газу безпосередньо у Газпрому

Президент України Петро Порошенко ставить завдання перевести закупівлю Європою російського газу на східний кордон країни після 2019 року

Про це він заявив у ході щорічного послання про внутрішнє та зовнішнє становище країни в 2017 році у Верховній Раді, передає Інтерфакс-Україна.

"У зв'язку з тим, що контракт закінчується у 2019 році, наша задача за допомогою Євросоюзу домогтися революційної зміни в організації транзиту", - сказав Порошенко.

За його словами, Україна повинна надавати транзитні послуги не Росії, а Євросоюзу.

Крім того, він додав, що енергетична стратегія України передбачає повну відмову від імпорту природного газу в 2025 році завдяки зростанню його внутрішнього видобутку, зниженню енергоємності ВВП та забезпеченню енергоефективності домогосподарств.

Також він нагадав, що Україна вже майже два роки не закуповує газ безпосередньо у Газпрому та поступово скорочує свою залежність від поставок російського ядерного палива для своїх атомних електростанцій (АЕС), і найближчим часом почне закупівлі енергетичного вугілля із США, якого вже законтрактовано понад 700 тис. тонн.

При цьому, в Нафтогазі України відзначили, що майбутнє завантаження української газотранспортної системи (ГТС) може забезпечити європейські компанії, які будуть купувати російський газ на східному кордоні України.

"Для того, щоб вони почали добиватися перенесення пунктів передачі газу на наш східний кордон, необхідно залучити якісного міжнародного партнера для управління української ГТС", - відзначає компанія.

Зазначається, для залучення такого міжнародного партнера необхідно виконати "домашню роботу" - зробити компанію з якісним управлінням і створити прозорі умови для її роботи без політичного втручання.

"Другая альтернатива, яка існує, - нічого не змінити, ще три роки використовувати Укртрансгаз як щедре та слухняне джерело замовлень для правильних підрядників, а потім як-то" проплітати ". Нам такий варіант не здається правильним", - додано в Naftogaz.

Нагадаємо, Україна у 2016 році збільшила транзит природного газу через свою ГТС на 22,5% (на 15,1 млрд куб. м) порівняно з 2015 роком - до 82,2 млрд куб. м.

Крім того, в липні транзит російського природного газу через газотранспортну систему (ГТС) України впав на 24,7%.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: