Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Україна припинила купувати мазут за кордоном

14 травня, 13:42
250
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Україна призупинила імпорт мазуту

Фото: Pixabay

З квітня 2018 року українські компанії припинили імпортні поставки мазуту.

Про це свідчать оперативні дані Консалтингової групи А-95.

Згідно з ними, в першій декаді травня імпорт мазуту також не здійснювався.

Зупинка імпорту обумовлена ​​падінням попиту на ресурс з огляду на закінчення опалювального сезону, відзначають аналітики. Раніше в коментарі enkorr глава одного з найбільших імпортерів мазуту компанії Принт Інжиніринг Олег Ясківець прогнозував, що попит на цей ресурс відновиться в середині літа. "Підвищення попиту на мазут очікується в липні-серпні, тоді ТЕС і ТЕЦ почнуть шукати ресурс, щоб сформувати мінімально допустимі запаси резервного палива", - відзначав Ясківець.

На ТЕС і ТЕЦ припадає близько 80% споживання мазуту. Інший обсяг споживають облавтодори, військові частини і котельні деяких підприємств.

У квітні цього року українські підприємства виробили оціночно 28,5 тис. т мазуту проти 34,8 тис. т в квітні 2017 го. При цьому експорт цього палива виріс з 15,4 тис. т до 26 тис. т.

Споживання мазуту за підсумками першого кварталу 2018 року в загальному по країні скоротилося більш ніж в 2 рази - з 243 тис. т за аналогічний період 2017 року до 115 тис. т.

Імпорт мазуту в першому кварталі 2018 року скоротився в 4,7 рази, - до 20,2 тис., в порівнянні з аналогічним періодом 2017 роки (95 тис. т).

Причиною скорочення ринку мазуту стало запровадження з 1 січня 2018 року нового технічного регламенту, що забороняє оборот мазуту з вмістом сірки понад 1%. До введення заборони основним постачальником мазуту в Україні була Білорусь (98% імпорту за 2017 рік). Вміст сірки в цьому продукті становить 2,5%. З 2018 року, за даними А-95, імпорт білоруського мазуту припинено. Імпортний ресурс надходить з Казахстану і Росії.

Головне

Україна/Події

Вчора, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися