Суд зобов'язав НАБУ провести розслідування щодо Гонтарєвої

0 коментувати
Гонтареву підозрюють у незаконному кредитування Приватбанку
Фото: НБУ

Гонтареву підозрюють у незаконному кредитування Приватбанку

Солом'янський районний суд Києва 31 січня зобов'язав Національне антикорупційне бюро України розпочати кримінальне провадження за підозрою у скоєнні главою НБУ Валерією Гонтарєвої кримінальних правопорушень, передбачених ст. 364 та ст. 191 КК, у зв'язку з видачею Приватбанку рефінансування на 15 млрд грн

Як пише finclub, суд у рамках розгляду справи № 760/1567/17 зобов'язав НАБУ провести відповідне розслідування, повідомив партнер компанії Кравець та партнери Ростислав Кравець.

"Ми подали заяву (на Гонтареву – ред.) в НАБУ, яке його не зареєструвало в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Тому ми подали заяву в суд за невнесенням до ЄРДР. Суд задовольнив нашу скаргу на бездіяльність слідчого, зобов'язав НАБУ внести заяву до ЄРДР та почати досудове розслідування", - заявив адвокат.

Ухвала суду не підлягає апеляційному оскарженню. "Суддя виготовить повний текст, відправить його в НАБУ, НАБУ буде зобов'язане його зареєструвати та почати досудове розслідування", - сказав він.

Згідно із заявою Ростислава Кравця, яке він направляв у НАБУ (копією володіє видання), він просив правоохоронців "внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про вчинення главою НБУ Гонтарєвої В. А. кримінальних правопорушень, передбачених ст. 364 та ст. 191 Кримінального кодексу або іншими статтями Кримінального кодексу, які передбачають відповідальність за вчинені дії, і негайно розпочати досудове розслідування".

У заяві на ім'я НАБУ говориться, що Нацбанк 20 грудня надав ПАТ КБ Приватбанк кредит рефінансування на 15 млрд грн за ставкою 16% на період до 30 грудня 2016 року. "Таким чином, у період, коли у ПАТ КБ Приватбанк введена тимчасова адміністрація та регулювання діяльності банку здійснюється ФГВФО, НБУ надає банку кредит рефінансування на строк 10 днів", - йдеться в заяві Ростислава Кравця.

Адвокат посилається на пункт 7 Положення "Про застосування НБУ стандартних інструментів регулювання ліквідності банківської системи", згідно з яким НБУ може підтримати ліквідність банку шляхом проведення операцій рефінансування або операцій прямого репо тільки, якщо "за всіма кредитами, наданими НБУ та операціями прямого репо, немає простроченої заборгованості та несплаченої пені". У той же час, Гонтарєва 19 грудня заявила, що "прострочена заборгованість Приватбанку перед регулятором за стабілізаційними кредитами становила 14 млрд грн із загальної заборгованості 19 млрд грн".

"З урахуванням вищевикладеного, вважаємо, що голова НБУ Валерія Гонтарєва не мала правових підстав для надання Приватбанку рефінансування на 15 млрд грн", - йдеться в заяві Ростислава Кравця на ім'я НАБУ.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: