Суд відібрав у Фірташа майже 100 га нафтородовищ на Житомирщині

коментувати
Родовища передали незаконно підприємству Дмитра Фірташа депутати Житомирської облради

Родовища передали незаконно підприємству Дмитра Фірташа депутати Житомирської облради

Рішення Житомирської облради про вилучення 4 ділянок на користь ТОВ "Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат" суд визнав протиправним та скасував, повідомляють "Наші Гроші".

Суд зазначив, що обласна рада порушила законодавство, адже надала фірмі можливість використовувати лісогосподарські землі без погодження з Кабміном. 

Як відомо, уряд від 10 квітня 2008 №610 наклав мораторій на вилучення земельних ділянок лісогосподарського призначення для видобування корисних копалин. 

Крім того, житомирська облрада порушила і процедуру вилучення ділянок. Попередньо вона мала ухвалити рішення про дозвіл на розробку відповідного проекту землеустрою на вилучення ділянок, потім затвердити його і вилучити на користь фірми.

Натомість 28 травня 2015 року Житомирська облрада за згоди "Червоноармійського лісгоспу" і "Житомироблагролісу", власниками яких є два депутати облради, надала дозвіл на зменшення на 95 га площі, що перебуває у користуванні ДП "Червоноармійський лісгосп АПК", для потреб "Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат".

19 червня "Червоноармійський лісгосп" нотаріально засвідчив заяву-згоду на вилучення ділянок. Вони розташовані на території Фасівської та Ягодинської сільських рад Житомирської області.

"Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат" входить до складу Group DF Дмитра Фірташа. Він розташований  в Іршанську Житомирської області разом з ще двома підприємствами групи – "Іршанським ГЗК" і "Валки-Ільменіт".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: