Росія використовує газ як інструмент політичного тиску - ЗМІ

0 коментувати
 Промисловість та споживачі у Європі виграють від того, що матимуть достатньо газу з якомога більшої кількості джерел

Промисловість та споживачі у Європі виграють від того, що матимуть достатньо газу з якомога більшої кількості джерел

Навколо будівництва другої нитки газопроводу через Балтійське море останнім часом точиться чимало суперечок.

Так, 20 лютого та 1 березня в авторитетному німецькому виданні Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) з’явилися дві суперечливі статті на тему Північного потоку - 2.

Автори з "Ямайської коаліції" роблять висновок, що Північний потік - 2 шкодить Європі, тоді як автори з "Широкої коаліції" наполягають, що він її зміцнює.

При цьому обидві сторони погоджуються, що промисловість та споживачі у Європі виграють від того, що матимуть достатньо газу з якомога більшої кількості джерел.

"У будь-якому разі Північний потік - 2 ніяк не сприятиме диверсифікації, бо постачальником все одно буде Росія. Проте варто поцікавитися, які ще цілі, крім економічних, переслідують постачальники. Не можна забувати, що йдеться про інвестиції третьої країни в стратегічну інфраструктуру Європейського Союзу, а це вже питання безпеки", - говориться в матеріалі.

Крім того, зазначається, що політики не можуть не помічати того, що Газпром керується не лише економічними мотивами. Як державна компанія він також є інструментом зовнішньої політики в руках дедалі авторитарнішої Росії, яка переглядає свої політичні цілі.

Також зазначається, що на відміну від Володимира Путіна, жоден інший постачальник газу, чи то він з демократичного світу, чи ні, не розглядає Європейський Союз як супротивника, чия система цінностей протирічить його власній. Саме тому він хоче розколоти, ослабити та залякати ЄС. Таким чином, Росія використовує поставки газу як політичний інструмент.


Північний потік - 2 - російський газопровід, який будує компанія Nord Stream 2 AG. Єдиним акціонером останньої є Газпром. Довжина газопроводу становитиме 1,2 тис. км, а загальна потужність з уже наявним Північним потоком - 55 млрд куб. м газу.

Північний потік - 2 проляже вздовж газопроводу Північний потік по дну Балтійського моря до німецького міста Грайфсваль, щоб мінімізувати прокачування газу через Україну.


Нагадаємо, на початку листопада Єврокомісія схвалила пропозицію про поширення вимог Третьої газової директиви 2009/73 на всі газопроводи з третіх країн, в тому числі, на російський Північний потік-2. Згідно з ним, управління газопроводом необхідно буде передати незалежному операторові.

12 листопада голова Європейської ради Дональд Туск закликав країни ЄС прискорити роботу над законодавчим блокуванням російського проекту Північний потік-2.

Крім того, член Європейської комісії з енергетики і кліматичних змін Мігель Аріас Каньете заявив, що Північний потік-2 не становить пріоритетного інтересу для газопостачання Євросоюзу.

12 березня 2018 року, парламент Естонії приєднався до заяв Латвії, Литви і Польщі, які вважають будівництво газопроводу Північний потік - 2 небезпечним.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: