Росія погрожує ввести продембарго щодо України з 1 січня

коментувати
Улюкаєв вже підготував додаткову угоду до економічних відносин України та Євросоюзу

Улюкаєв вже підготував додаткову угоду до економічних відносин України та Євросоюзу

Глава Мінекономрозвитку Олексій Улюкаєв повідомив, що дія продовольчого ембарго відносно України може набрати чинності з 1 січня 2016 року.

Це відбудеться за умови, якщо Москві не вдасться змусити "партнерів" підготувати додаток до договору, що "знімає ризики російської сторони", про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС.

"Повинно бути прийнято юридично зобов'язуючу угоду трьома сторонами, або як якийсь додаток до договору про зону вільної торгівлі Україна-ЄС, або в якості окремого документа, в якому було б юридично прописано зняття наших ризиків, пов'язане з техрегулюванням, ветеринарним та фітосанітарним контролем, митним регулюванням, з небезпекою неконтрольованого припливу товарів з третіх країн через Україну до нас", - цитує Улюкаєва Інтерфакс.

Російський міністр заявив, що проект відповідного документа було передано учасникам переговорів. Він уточнив, що російська сторона в частині проблеми техрегулювання пропонує ввести перехідні періоди, проте "поки сигнали від колег скоріше негативні".

"Якщо не вдасться домовитися, з 1 січня набуває чинності відповідна постанова уряду РФ, яке запровадить звичайний режим торгівлі щодо України і режим продовольчого ембарго", - підсумував Улюкаєв.

Як повідомлялося, Росія розширила продовольче ембарго на Україну та ще чотири країни. При цьому відносно України діють "особливі умови".

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: