Примиритися з олігархами. Британський економіст запропонував спосіб боротьби з корупцією

0 коментувати
Експерти назвали причини, чому іноземні інвестори відмовляються від України: головні проблеми – тотальна корупція та непередбачувані дії політичної верхівки
Фото: president.gov.ua

Експерти назвали причини, чому іноземні інвестори відмовляються від України: головні проблеми – тотальна корупція та непередбачувані дії політичної верхівки

Корупція в Україні є симптомом архаїчної олігархічної системи. Позбавившись її, українці зможуть побороти бідність

На Заході поширена думка, що Україну неможливо реформувати. Однак проведені зміни в економіці за останні три роки доводять протилежне. Наразі Україні вкрай необхідно зробити ще декілька речей - провести прозору приватизацію, запровадити ринок землі та почати, нарешті, боротьбу з корупцією.

Таку думку висловив британський економіст Тімоті Еш, головний стратег з питань суверенного боргу BlueBay Asset Management, однієї з найбільших в Європі компаній з управління активами.

Наразі корупція – це проблема №1 для України, каже він. "Час, який залишився у нинішньої влади, має показати, наскільки серйозно Адміністрація президента ставиться до подолання корупції. Інакше Україна так і залишиться в "сірій зоні" між Сходом і Заходом. 

Саме через корупцію іноземні інвестори не заходять в Україну. При цьому, за словами британця, інвесторам все одно, які саме інституції будуть боротися з корупцією (НАБУ, НАПК, ДБР тощо). Вони сприймають це на рівні політичної волі влади.

На думку Еша, Україна може подолати корупцію, позбувшись архаїчної олігархічної системи. При цьому, можливий варіант "справедливого примирення" з олігархами. Як варіант, каже він, можна змусити їх платити більше податків, "а не вирішувати все радикальним способом – пересаджати всіх за грати".

Британський економіст також зазначає, що і сьогодні на Заході поширеною є думка про те, що Україну неможливо реформувати. Однак результат, якого досягла країна за останні три роки, все ж таки показує її хибність.

Він впевнений, що економіка України може зростати на 5% на рік. "Зараз Україна перебуває в головному поворотному моменті", - зазначає Еш.

Водночас головний редактор VoxUkraine Борис Давиденко застерігає від штучного накачування економіки грошима лишень задля того, щоб досягти такого росту.

Еш уточнює: зростання економіки – це не тільки зростання ВВП. "Це має бути інклюзивний ріст, який відчувають насамперед люди, – наголошує він. –  Без подолання корупції він неможливий".

У свою чергу Гліб Вишлінський, виконавчий директор Центру економічної стратегії, зазначає, що Україні важливо показувати ріст ВВП більш ніж 2-3% на рік: "Якщо ми не забезпечимо такий ріст, ми не зможемо зупинити відтік робочої сили у більш розвинені і успішні сусідні європейські країни".

Він також звертає увагу на те, що Україні потрібні саме зовнішні інвестиції, оскільки внутрішніх ресурсів стає все менше. "Останній рейтинг ТОП-100 бізнесменів України свідчить про те, що українські олігархи біднішають, і їхніх грошей для розвитку країни вже недостатньо", – каже Вишлінський.

Експерт зазначив на необхідності проведення успішної приватизації держпідприємств, або створення дієвої системи їх управління через незалежні наглядові ради.

У свою чергу Давиденко звернув увагу на той факт, що суспільна думка в нашій країні досі виступає проти приватизації. Хоча саме приватизація могла б стати тим шляхом, через який іноземні інвестиції зайдуть в Україну.

На його думку, найбільш негативними для інвесторів є дії влади. І та "картинка", яку вона створює у зарубіжних ЗМІ, зокрема через останні скандали з пресингом НАБУ та затриманням Міхеіла Саакашвілі.

З ним згоден і президент Американської торговельної палати в Україні (АТПУ) Андрій Гундер. Сьогодні є сигнали, що деякі іноземні компанії все ж таки вирішили заходити в Україну. У коментарі НВ Бізнес Гундер зазначив, що таку новину можна буде почути "дуже скоро", вже у першому кварталі 2018 року. Це не дуже великі гроші, але йдеться про десятки мільйонів доларів.

Однак, зазначає він, частина закордонних компаній, які готові були інвестувати, дивлячись на картинку подій в Україні, яку показує, наприклад, CNN, сказали "Стоп! Ми передумали вкладати сюди кошти".

В цілому експерти висловили стримані прогнози щодо перспектив залучення Україною іноземних інвестицій в найближчий рік.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: