Правила топ-менеджерів. Співзасновники Нова пошта розповідають про секрети успішного бізнесу

коментувати
Співзасновники Нова пошта розповіли про свій рецепт досягнення успіху.

Співзасновники Нова пошта розповіли про свій рецепт досягнення успіху.

15 років тому двоє університетських друзів Володимир Поперешнюк і В'ячеслав Климов вирішили заснувати спільну справу. Обом було по 25 років.

З вибором ринкової ніші допоміг невеликий кондитерський бізнес Поперешнюка. Він шукав способи доставки товарів територією України, але не міг знайти сервіс, який би повністю задовольняв запит, – такого просто не було. Довелося створити власну компанію, а разом з нею і цілий ринок експрес-доставки.

Протягом перших трьох років друзі і бізнес-партнери шукали клієнтів і шляхи розвитку. Переломним моментом стало отримання співзасновниками компанії ступеня Executive МВА. Навчання в бізнес-школі обидва називають відправною точкою, з якої для них розпочався етап системного і усвідомленого підходу до управління бізнесом.

В рамках спільного проекту Європейської Бізнес Асоціації та НВ Бізнес Правила Топів співзасновники Нова пошта розповіли про свій рецепт досягнення успіху.

1 Про омріяну роботу

Климов: Дуже шкода, але я не можу згадати свою дитячу мрію. Схоже, у мене не було конкретної, яскравої мрії.

Поперешнюк: В дитинстві я хотів бути космонавтом. Мріяв займатися авіацією і запускати кораблі в космос.

2 Про першу роботу

Поперешнюк: Перша робота у мене була в 14 років. Я робив сувенірні кружки на заводі. А от друга була серйозніша – менеджер з продажу продуктів харчування.

Климов: Я на першому курсі інституту під час канікул вішав люстри у Палаці культури Україна.

3 Про освіту

Поперешнюк: Ми разом здобували освіту в одних і тих самих інститутах. Спочатку це був Харківський авіаційний інститут (ХАІ). Пізніше ми вчилися в Міжнародному Інституті  бізнесу (МІБ) за програмою MBA.

Климов: Університети зіграли фундаментальну роль у формуванні нас як особистостей, у формуванні нашої компанії. ХАІ - це потужна технічна школа, а МІБ на той момент був однією з кращих бізнес-шкіл в Україні.

4 Про мотивацію

Климов: Я дуже люблю вигравати. Перша, нехай і невелика перемога – це найкращий у світі мотиватор. Вона надає інерції, і далі хочеться перемагати знову.

Поперешнюк: У роботі мене надихає недосконалість. Я не заспокоююся до тих пір, поки все не працює так, як я це бачу, – до тих пір, поки все не буде ідеально.

5 Про недоліки

Поперешнюк: У людей немає недоліків, є особливості. Є якісь риси, які потрібно розвивати і покращувати. В мені вони теж є, я намагаюся розвивати свої слабкі сторони, спираючись на сильні.

Климов: Мене іноді дратує бажання полінуватися. І я з цим намагаюся боротися. На щастя, зовнішній світ про це практично не знає. Але це моя особливість, я маю над собою працювати.

6 Про ставлення до помилок

Поперешнюк: Томас Едісон якось сказав: "У мене не було помилок, було 10 тисяч способів, які не працюють". Тому стосовно бізнесу я не люблю використовувати слово помилка. Для якихось невдач є слово спроба. Для того, щоб чогось досягти, треба робити багато спроб, якісь з них будуть успішні. Тому будь-яка дія підприємця – це не помилка, це спроба.

Климов: Є таке боксерське прислів'я: одна поразка коштує 10 перемог. Я згоден з цим твердженням. Так, до речі, думають і в Кремнієвій долині, за якою ми уважно спостерігаємо. Таке поняття як поразка взагалі не існує. І успішний стартапер – це той, хто після п'яти закритих стартапів реалізує один успішно.

7 Про успішну людину

Климов: Це людина, яка творить і лишає слід у всьому.

Поперешнюк: Для мене успішною людиною є той, хто вміє мріяти і реалізовувати свої мрії. Тому я дуже люблю підприємців-винахідників. Свого часу таким був Генрі Форд, а зараз Ілон Маск. Це люди, які перетворюють свої мрії в реальність і створюють завдяки цьому колосальний бізнес.

8 Про ідеальну команду

Поперешнюк: Якщо мені є чому повчитися у команди, значить це саме ті люди, з якими хочеться працювати. Для мене важливо, щоб менеджери говорили те, чого я не знаю, вигадували те, до чого б я не додумався. Твої люди повинні бути розумнішими за тебе.

Климов: Дійсно, коли хтось із наших менеджерів нас дивує, ми знімаємо капелюха і аплодуємо.

9 Кілька слів про себе

Поперешнюк: Насамперед, я нетерплячий, я хочу результату тут і зараз. Я амбітний, завжди хочу багато. Я вимогливий і до себе, і до інших. Я самокритичний і добрий.

Климов: Думаю, що я доволі легка людина, намагаюся таким бути. При цьому я іронічний і досить дисциплінований.

10 Про головне правило дня

Поперешнюк: Звісно, я не можу обійтися без сніданку і правильного настрою на день. Тому люблю провести ранок з родиною, продумати і запланувати свій день.

Климов: Якщо говорити про те, що незмінно, то це точно ранкова зарядка. Вона вписана в мій графік, незалежно від того, де я перебуваю. В ідеалі хотілося б кожен день, хоча б увечері, поспілкуватися зі своєю дитиною.

11 Про улюблене в роботі

Климов: Для мене найкраще в моїй роботі – отримувати захоплені відгуки від наших клієнтів.

Поперешнюк: Найбільшу радість мені приносить вирішення складних завдань. Коли у тебе це виходить, ти отримуєш максимальне задоволення.

12 Про мрії

Поперешнюк: Найбільша мрія, без іронії, – це щоб Україна стала найбагатшою країною в світі. Наша компанія цьому сприяє, адже ми допомагаємо розвивати малий і середній бізнес. Саме він стоїть біля витоків розвитку будь-якої країни, зокрема України.

Климов: Я для себе сформував три частини своєї мрії – ідеальні картинки – це щаслива сім'я, успішна держава, здоровий і успішний я.

13 Про пораду собі

Поперешнюк: Головна порада, яку хотілося б собі дати, - це брати на роботу людей, які знають і вміють більше, ніж ти. А найголовніше – тих, у кого є досвід вирішення завдань, які перед ними стоять.

Клімов: Ми дуже заточені на ефективність. За моїми відчуттями, ми втратили чимало часу. Компанії вже 15 років, і мені б хотілося, щоб ми прийшли до того ж результату, що і зараз, через 5-7 років після її заснування. Зробили це завдяки правильним професійним людям і власній ефективності. Тому нам я б побажав бути набагато ефективнішимиКоментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: