Завдання - продати. ОПЗ вирішили приватизувати по-новому

0 коментувати
 ОПЗ буде продано за новою процедурою
Фото: ОПЗ

ОПЗ буде продано за новою процедурою

Одеський припортовий завод (ОПЗ) буде приватизовано із залученням радника за новим законом Про приватизацію державного та комунального майна, який було ухвалено Верховною Радою в січні цього року.

Про це повідомив виконуючий обов'язки голови Фонду держмайна Віталій Трубаров на своїй Facebook-сторінці.

Раніше продаж ОПЗ планувався відповідно до перехідних положень нового закону, тобто за нормами старого закону, оскільки передприватизаційна підготовка розпочалася до набуття чинності нового закону.

"Зараз триває робота з підготовки конкурсу з відбору радиника, і щойно МЕРТ визначиться зі своєю кандидатурою до складу комісії, переходимо до формування завдань раднику і умов акціону", - пише він.

За його словами, паралельно триває робота з іноземними радниками в межах робочої групи з приватизації, яку очолює міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко з пошуку шляхів реструктуризації боргів ОПЗ.

"Завдання - успішна приватизація і працюючий ОПЗ", - додав Трубаров.


Одеський припортовий завод (м. Южне Одеської області) - найбільше хімічне підприємство України, другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій - з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.


Нагадаємо, що Україна в 2016 році двічі виставляла ОПЗ на продаж: спочатку в липні за стартовою ціною 13,2 млрд грн, а потім в грудні за зниженою ціною 5,2 млрд грн, однак обидва рази безрезультатно.

Нова стартова ціна ОПЗ під час приватизації становитиме еквівалент $54 млн (близько 1,4 млрд грн за поточним курсом). Це в 10 разів нижче від початкової ціни продажу.

Наприкінці квітня ОПЗ повністю зупинив роботу через припинення постачання газу на підприємство.

 

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: