НБУ через суд визнали винним у банкрутстві Укргазпромбанку

0 коментувати
Нацбанк визнали винним у банкрутстві банку

Нацбанк визнали винним у банкрутстві банку

Окружний адмінсуд Києва визнав протиправною бездіяльність регулятора щодо Укргазпромбанку, який визнаний неплатоспроможним в 2015 році і наразі ліквідовується

Як пише FinClub, позов подав один із вкладників банку - ТОВ Торговий дім Санко.

У серпні 2014 року компанія відкрила в банку поточний рахунок, витратні транзакції за яким з 9 по 23 лютого 2015 року Укргазпромбанк не провів.

У квітні до банку увійшов тимчасовий адміністратор, а в вересні установу відправили на ліквідацію. 16 жовтня компанія Торговий дім Санко звернулася до ФГВФО із заявкою про визнання себе кредитором. Відповідь компанія не отримала, тому подала до суду.

Санко попросила суд визнати протиправною бездіяльність НБУ з листопада 2014 року по квітень 2015 року щодо неприйняття адекватних, негайних і рішучих дій, своєчасного застосування адекватної міри впливу до Укргазпромбанку. 

Суд з'ясував, що з жовтня 2014 року по квітень 2015 року НБУ не вжив необхідних заходів впливу з метою недопущення погіршення фінансового становища банку (обмеження проведення операцій, заборона на видачу бланкових кредитів, введення особливого контролю).

Нацбанк у відповідь заявив, що застосування заходів впливу до банку є його "правом", а не "обов'язком". Суддя порахував такий аргумент непереконливим, адже якби діяльність Укргазпромбанку була обмежена, у позивача не виникло б проблем з поверненням грошей.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: