НБУ переглянув прогноз інфляції

НБУ переглянув прогноз інфляції
За попередніми оцінками Національного банку, у травні 2017 року інфляція прискорилася, порівняно із квітневими показниками

Прискорення інфляції у травні зумовлене переважно подорожчанням сирих продуктів харчування та збільшенням тарифів на адміністративно регульовані послуги. Про це повідомив під час брифінгу в.о. голови НБУ Яків Смолій.

У квітні 2017 року споживча інфляція уповільнилася до 12,2% у річному вимірі. У березні 2017 року споживча інфляція прискорилася до 15,1%.

Водночас, рівень інфляції у квітні виявився дещо нижчим за траєкторію прогнозу Національного банку, опублікованого в Інфляційному звіті (квітень 2017).

Це означає, що регулятор очікує уповільнення інфляції до 9,1% на кінець поточного року.

Така динаміка насамперед пояснюється слабшим, ніж очікувалося, тиском фундаментальних факторів.

Так, у квітні, завдяки суттєвим валютним надходженням від сільськогосподарського експорту, тривало зміцнення курсу гривні відносно долара США. Пропозиція валюти з боку експортерів металургійної продукції також залишалася значною. Населення продовжувало активно продавати валюту на готівковому ринку – з початку року чиста купівля валюти банками сягнула $982 млн.

Як наслідок, правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки з 13% до 12,5% річних.

Національний банк вважає досяжними цілі з інфляції на 2017 6-10%, та на 2018 рік – 4-8%.

Основним ризиком для досягнення цільових показників інфляції у 2017-2018 роках наразі є відхід від проведення виваженої фіскальної політики. Зокрема, більш суттєве підвищення соціальних стандартів та заробітних плат, ніж це узгоджується з досягненням цілей з інфляції.

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця листопаду дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити зараз
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: