Нацбанк розповів, через що падає гривня

коментувати
У НБУ пояснили, що зниження гривні пов'язане із зростанням попиту на іноземну валюту
Фото: НВ / Наталія Кравчук

У НБУ пояснили, що зниження гривні пов'язане із зростанням попиту на іноземну валюту

Національний банк України (НБУ) пояснив, що підвищена волатильність гривні на міжбанківському ринку пов'язана із сезонним зростанням попиту на іноземну валюту, передає Інтерфакс-Україна.

Також причинами є корекція цін на зернові і загострення ситуації в Криму і на сході країни.

Відзначається, що крім цих факторів, спостерігається тимчасове зростання купівлі валюти українськими компаніями для сплати за зобов'язаннями в іноземній валюті в кінці місяця.

При цьому, Нацбанк не прогнозує в найближчі місяці надмірної волатильності гривні, яка була б несумісна з досягненням інфляційних цілей в поточному та наступних роках (12% +/-3 в.п. і 8% +/-2 в.п. відповідно).

Цей прогноз НБУ пов'язує зі зростанням цін на сталь і залізну руду в останні тижні, очікуваним зростанням надходжень експортної виручки від нового врожаю восени і очікуваним відновленням програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ).

"Завдяки нарощуванню міжнародних резервів протягом останніх п'яти місяців до рівня понад $14 млрд, НБУ має всі можливості не допустити надмірних коливань обмінного курсу, які викликані не фундаментальними, а тимчасовими факторами", – пояснили в центробанку.

Нагадаємо, що сьогодні, 31 серпня, на міжбанківському валютному ринку курс гривні знизився до 26,18 грн / $ вперше з квітня.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

НЕ ПРОПУСТІТЬ

ТОП-3 блога

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: