Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Нацбанк виступив проти пропозиції заливати економіку грошима

8 грудня 2016, 16:13
462
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

НБУ вирішив стриманіше пом'якшувати монетарну політику через зростання ризиків для цінової динаміки

Глава Національного банку України (НБУ) Валерія Гонтарєва заявила, що монетарне стимулювання економіки буде передчасним в найближчі один-три роки

"Дискусія є, альтернативи немає... Ми не зможемо в тій ситуації, яка склалася на сьогодні, досягти цінової стабільності", - сказала вона.

За її словами, свою позицію вона має намір доповісти на засіданні Ради НБУ 21 грудня, на якому планується розгляд питання про основні принципи грошової політики на 2017 рік.

Вона також додала, що до сьогоднішнього дня не бачила жодної пропозиції, лише те, яке надало правління Нацбанку на Раду.

При цьому, НБУ вирішив стриманіше пом'якшувати монетарну політику через зростання ризиків для цінової динаміки, зокрема у зв'язку з планами уряду підвищити мінімальну зарплату.

"Підвищення доходу частини українців буде стимулювати їх споживання. Це може додати до показника інфляції в наступному році близько 1%", - сказала Гонтарєва.

При цьому заступник глави центробанку Дмитро Сологуб висловив думку, що зростання мінімальної зарплати може додати до зростання ВВП в 2017 році близько 0,5%.

Головне

Україна/Події

12 грудня, 13:22

article_img
Знову в грі. Насіров розповів, коли приступить до роботи і яку отримав компенсацію за "прогул"

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися