Компанія Ахметова наростила обороти за рахунок приватного парку і попиту на руду

0 коментувати
У 2015 році компанія придбала 1839 піввагонів
Фото: Лемтранс / Facebook

У 2015 році компанія придбала 1839 піввагонів

За перший квартал 2016 року транспортно-експедиторська компанія Лемтранс перевезла майже 15 млн тонн різних вантажів. Це на 7% більше, ніж було у першому кварталі 2015 року, про це повідомила прес-служба компанії

Обсяг перевезень вугілля скоротився на 7,5% (до 6,3 млн тонн). Однак перевезення залізорудної сировини збільшилася більш ніж на 10% (до 4,7 млн тонн). Чорних металів вдалося перевезти майже на 25% більше (1,6 млн тонн), ніж в аналогічний період 2015 року. Флюсів майже на 65% більше (1,07 млн тонн) і коксу на 72% більше (0,74 млн тонн), ніж у січні-березні минулого року.

Прес-секретар Лемтранс Ганна Негуляєва повідомила НВ, що основна причина зростання — це збільшення вантажного парку. За її словами, більшою мірою відбулася оптимізація логістичних маршрутів за перший квартал.

Старший аналітик ІК Арт Капітал Олексій Андрейченко пояснює, що це відбувається на тлі відновлення ринку сталі і залізорудної сировини. За його словами, в грудні 2015 року ціни досягли мінімуму. І з тих пір ціна на залізну руду зросла на 40%, а на українські сталеві сляби - на 55%, що дозволило металургам так наростити випуск. Директор Центру транспортних стратегій Сергій Вовк додає, що основу вантажної бази Лемтранс складають в першу чергу вантажі гірничо-металургійного комплексу. "Невелике пожвавлення на цьому ринку і спрацював на збільшення вантажної бази", - каже Вовк.

Андрейченко додає, що в першому кварталі 2016 року виробництво сталі на підприємствах Метінвесту і Запоріжсталі досягло показника 3 млн тонн, що на 14% перевищує показник аналогічного періоду 2015 року.

У 2015 році Лемтранс збільшив обсяг перевезених вантажів більш ніж на 13%(до 63,7 млн тонн), щодо 2014 року. А також компанія придбала 1839 піввагонів.

Нагадаємо, Лемтранс є найбільшою в Україні приватною транспортно-експедиторською компанією, яка надає повний комплекс послуг з перевезення вантажів залізничним транспортом. Основними напрямками компанії є транспортно-експедиторське обслуговування внутрішніх та експортно-імпортних перевезень, а також ремонт рухомого складу. 100% статутного капіталу компаніїЛемтранс належить групі СКМ Ріната Ахметова.

За словами Вовка, важливо врахувати, що Лемтранс "є найбільшим приватним перевізником в країні. "А специфіка приватного перевізника в тому, що він швидше і більш оптимально реагує на потреби ринку, ніж великий залізничний монополіст", - говорить він. - Приватний оператор завжди більш вигідно працює, ніж державний монополіст, тому Лемтранс буде рости вище ринку. А наскільки вище, це буде залежати від динаміки залізничних перевезень та від динаміки економіки в цілому по країні.

 

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: