Качай або плати. Нафтогаз запропонував Газпрому переговори про нові правила ціноутворення на транзит газу

4 коментувати
Нові тарифи на транзит газу мають застосовуватися до заброньованих потужностей

Нові тарифи на транзит газу мають застосовуватися до заброньованих потужностей

Нафтогаз пропонує Газпрому провести переговори у зв'язку з ухваленням нових правил ціноутворення на послуги транспортування газу в Україні

Зокрема, як сказано в повідомленні Нафтогазу, згідно з ухваленим навесні 2015 року законом Про ринок природного газу, який впровадив в Україні норми енергетичного законодавства Європейського Союзу, нові тарифи мають 

відображати узгоджені регулятором витрати оператора ГТС;

- застосовуватися до заброньованих потужностей ("качай або плати");

- визначатися для всіх точок входу та виходу з національної ГТС, тобто з застосуванням однакових підходів для транзиту газу та його внутрішнього транспорту.

У повідомленні також сказано, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) встановила тарифи на послуги з транспортування природного газу транскордонними газопроводами для точок входу і виходу 29 грудня.

Повноважень зі встановлення тарифів НКРЕКП набула відповідно до ухваленого навесні 2015 року Закону Про ринок природного газу, який впровадив в Україні норми енергетичного законодавства Європейського Союзу.

Нафтогаз зазначає, що наразі аналізує нові правила ціноутворення на транзит газу, встановлені НКРЕКП.

"Ми залишаємося надійним партнером та підтверджуємо, що транспортування газу до європейських споживачів відбуватиметься безперешкодно у обсягах, обумовлених контрактом. Перехід до загальноприйнятої у Європі практики ціноутворення за транзит сприятиме подальшій інтеграції нашої газотранспортної інфраструктури до європейської енергосистеми та зміцненню надійності постачання газу до країн ЄС", – заявив голова правління Нафтогазу Андрій Коболєв.

Раніше директор з розвитку НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко повідомив, що Україна радикально підвищила ставку тарифу на транзит російського газу через свою територію.

Перед цим повідомлялося, що на тлі скасування Південного потоку, заморозки Турецького потоку і досить туманних перспектив Північного потоку-2 Москва сумнівається в доцільності припинення використання української труби для транзиту російського газу в Європу.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: