Кабмін запропонував новий закон для боротьби з "патентним троллінгом"

0 коментувати
Уряд запропонував закон про подачу он-лайн заявок на патенти

Уряд запропонував закон про подачу он-лайн заявок на патенти

Кабінет міністрів схвалив два законопроекти про інтелектуальну власність, які пропонують унормувати подачу заявок на патенти в електронній формі та містять заходи проти патентного троллінгу.

Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прийняте на засіданні уряду рішення.

Зокрема Кабмін схвалив розроблені Міністерством економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) проекти змін до законів "щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав", а також "щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей".

"Законопроект закріплює за роботодавцем майнові права на створену ІТ-спеціалістом, який працює за трудовим договором, якщо інше не передбачено договором. Це хороший сигнал для ІТ-компаній", - зазначив глав Мінекономіки Степан Кубів.

Пропонується вдосконалити механізм заявок в Укрпатенті і впровадження принципу post-grat opposition, тобто можливості визначення прав на винахід і корисну модель недійсним в адміністративному порядку після видачі патенту, якщо такий був отриманий з порушенням авторського права чи не є корисною моделлю.

Як пояснив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Михайло Титарчук, зазначений документ доповнює вже зареєстрований в парламенті законопроект про діяльність організацій колективного управління.

"У промисловій власності ми, нарешті, знайшли дієвий механізм уникнення патентного троллінгу. Досить патентувати очевидні речі... Подача заявок в електронній формі дозволить спростити сам процес і зробити його більш прозорим", - додав він.

У свою чергу, прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) створити комісію по верифікації патентних прав, яка б провела інвентаризацію таких.

"У нас є патенти, закріплені за різними установами, але плата за ці патенти збирається неефективно. Занижують в десятки разів", - сказав він.

Нагадаємо, Кабмін відправив на розгляд парламенту два законопроекти про захист прав інтелектуальної власності.

Раніше повідомлялося, що в Україні по-новому будуть видавати патенти і свідоцтва інтелектуальної власності.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: