ЄБА назвала три основні бар'єри для бізнесу в Україні в 2015 році

0 коментувати
45% представників бізнесу вважають українські ринки неприбутковими для нових інвестицій

45% представників бізнесу вважають українські ринки неприбутковими для нових інвестицій

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) назвала податковий тиск, корупцію та відсутність динаміки у проведенні реформ основними бар'єрами для бізнесу протягом всього 2015 року

Про це йдеться в дослідженні індексу інвестиційної привабливості Асоціації, яке вона проводить щокварталу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Дослідження демонструє, що переважна більшість - 80% бізнесменів - не задоволені поточним станом інвестиційного клімату в Україні. Директори компаній підтверджують, що занадто багато часу витрачено на розмови та наміри щодо реформ, водночас занадто мало було зроблено за цей рік", - наголошується в дослідженні, в якому взяли участь 71 топ-менеджер, який працює в членських компаніях ЄБА.

Згідно з отриманими даними, 62% представників бізнесу не відчули ніякого позитиву в останні три місяці, 37% впевнені в тому, що інвестиційний клімат залишився незмінним і знаходиться в негативному значенні. Лише 16% опитаних виявилися більш-менш оптимістично налаштованими в питанні інвестиційної привабливості України. Водночас 45% назвали українські ринки неприбутковими для нових інвестицій, ще 49% заявили, що не очікують позитивних змін у найближчій перспективі.

Більшість бізнесменів серед негативних факторів для роботи на українському ринку відзначають відсутність судової реформи (96%), низьку ефективність боротьби з корупцією (93%), відсутність ознак стабілізації фінансового ринку (76%), незначний прогрес у відшкодуванні ПДВ (62%), відсутність зрушень в питанні земельної реформи (61%), зниження темпів торгівлі (56%) та відсутність спрощення митних процедур (52%).

На думку інвесторів, найбільш важливі та необхідні для української економіки кроки - боротьба з корупцією (39% респондентів), зважена податкова реформа (25%), судова реформа (24%), прискорення реформ (14%) і усунення бюрократії з держорганів (8%).

Згідно з результатами дослідження, головним успіхом 2015 року стало створення нової поліції (48% респондентів) і реформи в банківському секторі (7%). Головним провалом року, що минає, представники бізнесу назвали відмову президента й уряду проводити реформи та боротися з корупцією (27%), податкову/судову реформи (20%), відсутність реальних реформ (18%) та реформу охорони здоров'я/тендерної системи (12%). На прохання вибрати лише одну реформу для впровадження, 31% вказали судову й правову системи, 24% - податкову реформу, 16% - впровадження антикорупційної системи, 10% - звільнення всіх держслужбовців і побудова всіх інститутів з нуля.

Раніше в інтерв'ю НВ посол Великобританії розповіла, чому іноземний бізнес не поспішає в Україну.

Ми у 2020 році. Як зміниться Україна?

Цього четверга, 15 листопада, відбудеться фінальна лекція НВ з циклу "Україна 2020. Що чекає країну"

Що можемо зробити ми, щоб Україна нарешті стала успішною країною?

Прийти на лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Економіка ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: